Anna Zawadzka - Dziuda

artysta malarz

Urodzona 1981 roku w Drawsku Pomorskim.
Ukończyła Liceum Plastyczne w Koszalinie w 2001 r. Specjalizacja tkanina artystyczna.
Dyplom z malarstwa sztalugowego uzyskała w 2007 r. w pracowni prof. Jana Gawrona. Uniwersytet Zielonogórski, Wydział Artystyczny Instytutu Sztuk Pięknych . Od 2015 r. członkini Związku Polskich Artystów Pla...

artysta malarz

Urodzona 1981 roku w Drawsku Pomorskim.
Ukończyła Liceum Plastyczne w Koszalinie w 2001 r. Specjalizacja tkanina artystyczna.
Dyplom z malarstwa sztalugowego uzyskała w 2007 r. w pracowni prof. Jana Gawrona. Uniwersytet Zielonogórski, Wydział Artystyczny Instytutu Sztuk Pięknych . Od 2015 r. członkini Związku Polskich Artystów Plastyków.

,,Zajmuję się głównie malarstwem olejnym, moim ulubionym narzędziem malarskim (trochę zapomnianym), jest ,,nóż malarski", czyli szpachla . Dzięki niej w pracach pojawiają się grube warstwy farb (impasty). Interesuje mnie barwa, forma oraz wartości tradycyjnego malarstwa sztalugowego. Zamiłowanie do tej dziedziny, wynika głównie z zachwytu nad Impresjonizmem i Ekspresjonizmem. Interesuje mnie w sztuce indywidualizm, dlatego ciągle studiuje malarstwo nie ograniczając się do jednej stylistyki.
W procesie twórczym przekształcam inspirujące mnie zjawiska: przedmioty ,osobowości, pejzaże, na własny język i styl malarski."

Ważniejsze wystawy:

  • 2015 - Malarstwo, Galeria Rektorat w Zielonej Górze.
  • 2015 - Portrety Zielonogórzan, Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze, wystawa zbiorowa.
  • 2015 - Plastyka, malarstwo (wystawa indywidualna),Galeria Sztuki Pro Arte Okręgu Zielonogórskiego ZPAP.
  • 2014 - 5.Ogólnopolski Konkurs im. Mariana Michalika na Obraz dla Młodych Malarzy. Triennale Malarstwa (wystawa pokonkursowa). Miejska Galeria Sztuki w Częstochowie.
  • 2013 - Impresje Peerelu, malarstwo (wystawa indywidualna), Galeria Twórców Galera, Zielona Góra.
Więcej
Pokazuje 1 - 5 z 5 elementów
Wsparcie e-commerce SOHOshop.pl