Dekoracyjny parawan bezpieczeństwa dla Twojego biznesu

Z otwarciem lokali usługowych, tj. hoteli, restauracji, salonów fryzjerskich i SPA, wiążą się obecnie wyjątkowe restrykcje. Niejeden przedsiębiorca głowi się, w jaki sposób zadbać o bezpieczeństwo klientów, jednocześnie stawiając swój biznes na nogi. Kto by przewidział, że, w czasach pandemii, rozwiązaniem estetycznym, uniwersalnym i funkcjonalnym stanie się (nie)zwykły… parawan dekoracyjny?

Ponadczasowe parawany dekoracyjne – od Coco Chanel po dziś dzień

Coco Chanel, ikona mody, od dekad inspiruje. Niezależna, odważna i bezprecedensowa – kochała parawany dekoracyjne, a na przestrzeni lat skompletowała ich imponującą kolekcję. Parawany były dla Coco nie tylko elegancką ozdobą. Tak wyjątkowe dekoracje zapewniały jej poczucie intymności i bezpieczeństwa niezależnie od tego, gdzie podróżowała.

Dziś parawany dekoracyjne to wciąż symbol elegancji i ekskluzywności.  Na salach weselnych służą więc jako spersonalizowane tło do perfekcyjnych zdjęć weselnych, podczas rodzinnych imprez wyznaczają kąciki dla dzieci, a w domach podkreślają wyjątkowe aranżacje. W czasach pandemii parawany służą w lokalach jako piękne, mobilne ścianki oddzielające – posiadanie tak uniwersalnej ozdoby sprawia, że nagły remont lokalu nie jest potrzebny. Parawan dekoracyjny, użyty jako mobilna dekoracja, pomaga wyznaczać strefę bezpieczeństwa bez ponoszenia wielkich nakładów finansowych. Dodatkową zaletą parawanu jest to, że po złożeniu zajmuje mało miejsca, a w całej okazałości może służyć jako przenośna granica pomiędzy stanowiskami pracy.

Tip Feeby: Rozpoznawalne, spersonalizowane tło do zdjęć na Instagrama? Charakterystyczna ozdoba ogrodu lub tarasu? Ślubny wystrój lokalu? Dwustronny parawan sprosta każdemu z tych wyzwań!

A po pandemii?

Gdy czas obostrzeń już minie, parawan nadal pozostanie wielozadaniową dekoracją  – nowoczesne technologie druku i produkcji wpływają na wyjątkową wytrzymałość, w tym wodoodporność używanych materiałów, łatwość ich czyszczenia oraz trwałość koloru. To z kolei pozwala na ustawienie kolekcji parawanów jako dekoracji zarówno na zewnątrz, jak i w środku lokalu. Długie, krótkie, harmonijki, jednostronne i dwustronne, Pin it, czy parawany obrotowe – dziś każdy lokal może mieć idealny parawan.

Tip Feeby: Nie wiesz, jak dobrać motyw? Dopasuj go do stylu swojego lokalu. W gastronomii jedną z ciekawszych realizacji jest m. in. parawan z nadrukiem… drewna. Efekt użycia go w Karczmie przerósł najśmielsze oczekiwania! Klikaj po inspirację!

Parawan na miarę Twoich potrzeb

Gdy już zdecydowałeś się na idealny motyw parawanu, czas na specyfikację. By ozdoba w pełni spełniała oczekiwania, warto wziąć pod uwagę kilka aspektów:

  •         Optymalne wymiary

Co sprawdzi się w Twoim lokalu? Do większej sali lub do zewnętrznego użytku warto rozważyć nawet 6  częściowe parawany. Ozdoba nie zostanie przytłoczona przez ogromne otoczenia, a jej skrzydła można złożyć, gdy tylko wystąpi taka potrzeba. W mniejszych pomieszczeniach sprawdzą się krótsze, np. 3 -częściowe parawany – nic nie stoi na przeszkodzie, by je ze sobą łączyć.

Tip Feeby: Jeśli priorytetem jest wyznaczenie bezpiecznej strefy, kilka osobnych parawanów w to estetyczne rozwiązanie rozgraniczające przestrzeń, jednocześnie tworzące spójną całość.

  •         Doskonała jakość

W przypadku parawanów, niemal każdy materiał nadaje się do wewnętrznego stosowania. Jednak planując dłuższe użytkowanie ozdoby, warto rozważyć różne warianty jej wykonania. Korkowy parawan pin-it może być i dekoracją, i miejscem na przypięcie restauracyjnych zamówień oraz poleceń od klientów. Salony kosmetyczne i SPA powinny  zwrócić uwagę na wodoodporny, np. metaliczny materiał, który przez długie lata oprze się wilgoci. Niemałe znaczenie mają również techniczne parametry.

Na co zwrócić uwagę?

Przed zakupem parawanu zawsze warto sprawdzić:

  1. Dokładne wykonanie skrzydeł. Idealne naciągnięte płótno canvas i precyzyjne szycie to podstawa trwałości ozdoby
  2. Dopasowanie grafiki. Wysokiej jakości parawan charakteryzuje się bokami z lustrzanym odbiciem motywu, co znacznie podnosi estetykę wykonania;
  3. Waga. Aby przenoszenie parawanu nie było ciężarem, warto sprawdzić, czy stelaż ozdoby wykonany jest z lekkiej, ale porządnej ramy MDF
  4. Stabilna podstawa. Nóżki parawanu zapewniają wygodę użytkowania oraz zapobiegają zarysowaniu podłogi

Tip Feeby: Wysokiej jakości, wodoodporny canvas ułatwia czyszczenie i umożliwia ustawienie  parawanu zarówno wewnątrz lokalu, jak i na świeżym powietrzu – na balkonie, na tarasie, w ogrodzie…

  •         Typ nadruku

Nadruk jednostronny świetnie sprawdzi się jako wariant, by tymczasowo zagospodarować wolne miejsce przy ścianie, ale to dwustronne parawany są częstszym i bardziej uniwersalnym wyborem. W przypadku tych drugich wystarczy odwrócić ozdobę, by cieszyć się odświeżonym lub całkiem innym motywem… i szybko wyczyścić niespodziewaną plamę po kawie. Warto również zwrócić uwagę na trendy. Dzięki wygodzie użytkowania, popularność stale zyskują parawany obrotowe (360°). Ich funkcjonalności służy właśnie wspomniany już, dwustronny nadruk i wykonanie, które nie ogranicza manewru skrzydeł. Aby uzyskać ten efekt, doskonała jakość parawanu jest kluczowa – nic więc dziwnego, że lokale usługowe coraz częściej sięgają po takie rozwiązanie.

Sprawdź także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *