Jak wyeksponować obrazy i plakaty bez niszczenia ściany?

Kolorowe plakaty, wspaniałe obrazki, które sprawiają, że wnętrze staje się unikalną przestrzenią. Dekoracje proste, tanie, a przy tym mocno efektowne. Doceniane zarówno przez internetowych influencerów, jak i architektów czy projektantów wnętrz. Wiele osób rezygnuje z ich obecności w obawie przed niepotrzebnym i dość kłopotliwym wierceniem ścian. Tymczasem istnieją fantastyczne sposoby, z pomocą których możesz wyeksponować wybrane dekoracje, a przy tym nie ruszać struktury powierzchni ściennej. Jeśli więc marzy Ci się salon przepełniony oryginalnymi plakatami bądź sypialnia z obrazami, które wprowadzają harmonię i spokój – dowiedz się, jak możesz je wyeksponować!

Jak wieszać obrazy? Praktyczne porady dla każdego

Na rynku istnieje przynajmniej kilka produktów, które umożliwią Ci powieszenie wybranych obrazów na ścianie. Oczywiście ich rodzaj musisz dobrać do wielkości i ciężaru mocowanej dekoracji ściennej. Możesz wykorzystać wytrzymałe taśmy dwustronne, które dość mocno trzymają się powierzchni, specjalnie ich nie niszcząc. Problemem może być jednak ich odklejenie od ściany, bowiem przy nieuważnych ruchach na taśmie pozostanie także fragment farby. Inną koncepcją wydają się być specjalne samoprzylepne plastry, jak i rzepy. Schemat ich działania niczym nie odbiega od opisywanych taśm. Różnica polega więc głównie na samym materiale. To chyba najbardziej powszechne rozwiązania, dostępne również w naszym sklepie w zakładce akcesoria. Nie dają one jednak specjalnie manewru, gdyż szybka zmiana dekoracji wiąże się zwykle z zabiegami odklejania przytwierdzonych produktów. Może więc zamiast skupiać się na tego rodzaju propozycjach wykorzystać odrobinę wyobraźni i trendów ostatnich sezonów?

Obrazy na ścianę w nowoczesnym wydaniu

Jeśli Twoją przestrzeń mają ozdabiać niewielkie obrazy, możesz zrezygnować z ich umieszczania na ścianie. Takie dekoracje świetnie korespondują z posiadanymi meblami, więc warto wykorzystać ich obecność. Doskonałym pomysłem jest postawienie ich na półce regału czy komody. Ten prosty trik pozwoli Ci na diametralną odmianę wnętrza, przy jednoczesnym zachowaniu możliwości zmiany wystroju w dowolnie wybranym momencie. Jeśli posiadasz regał z dużą ilością półek najnowsze trendy sugerują wykorzystanie ich do stworzenia całej kolekcji obrazów w jednej tematyce – ciekawie rozmieszczonej na kilku poziomach. Możesz też pokusić się o wybór wielkoformatowych dekoracji. 

Duże obrazy w solidnych ramach fantastycznie udekorują Twój salon czy sypialnie, jeśli po prostu ustawisz je na ziemi! W towarzystwie nowoczesnej sofy czy klimatycznej komody wspaniale wypełnią minimalistyczne przestrzenie, wprowadzając w ich obszar dynamikę i harmonię. W przypadku wysokich kamienic takie ozdoby możesz śmiało ustawić również na parapetach. To nowoczesna, ale i oryginalna alternatywa dla klasycznych roślin. Artystyczne dusze z zamiłowaniem do stylu retro powinny skupić się również na sztalugach. Wybrany obraz wyeksponowany w ten sposób na drewnianej konstrukcji przyciągnie uwagę każdego, stając się nietuzinkową dekoracją. Obrazy na ścianę dostępne na Febby.pl dostępne są w różnych rozmiarach i wzorach, co pozwoli Ci wybrać produkty spełniające oczekiwania.

Jak wieszać plakaty? Kilka propozycji, które zachwycą wszystkich domowników

Plakaty są chyba najbardziej powszechną i lubianą formą dekoracji. Ich różnorodność zapewnia dopasowanie nie tylko do stylu aranżacji, ale również indywidualnych preferencji i gustu. Choć najczęściej widywane są grafiki umieszczone w ramach na ścianach, współcześni projektanci wskazują kilka alternatyw, które mogą Ci się spodobać! Pierwszą z nich jest zrezygnowanie z ram i powieszenie plakatów na sznurku. Można to zrobić poprzez kolorowe spinacze. Naturalne materiały jak drewno czy bawełna świetnie sprawdzą się w domach urządzonych w stylu skandynawskim i minimalistycznym. Cienki sznurek nie zajmuje miejsca i można go rozwiesić niemal na każdej wolnej przestrzeni. Takim sposobem ulubione plakaty mogą towarzyszyć Ci codziennie, a Ty nie musisz martwić się o poniszczone ściany.

Obrazy nad komodą można także umieścić na specjalnie przygotowanej półce wiszącej. Jej delikatna i cienka konstrukcja nie przytłoczy pomieszczenia, a ustawione na niej plakaty czy grafiki w każdym momencie będziesz mógł przearanżować. To jednocześnie „najbezpieczniejsze” rozwiązanie, bowiem klasyczną półkę wykorzystuje się na wiele różnych sposobów. Wszystko więc jest kwestią wyobraźni i dobrze przemyślanego planu.

Jeśli marzy Ci się dom wypełniony obrazami czy kolorowymi plakatami, koniecznie skorzystaj z naszych podpowiedzi. Unikniesz niszczenia ścian, jednocześnie eksponując swoją osobowość w nietuzinkowy sposób. Możesz również wykorzystać swoje, nawet najbardziej zwariowane pomysły! Pamiętaj, że w Twoim domu to Ty musisz czuć się komfortowo i dobrze.

Sprawdź także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *