Obrazy do loftowych wnętrz

Styl loftowy niespodziewanie wdarł się do aranżacyjnych kanonów, pozostając w nich na stałe. Dzięki niemu otwarte, pofabryczne wnętrza zyskały indywidualny, wyrazisty charakter. Stanowią już nie tylko współczesne biura czy apartamentowce – wiele z jego elementów umieszczanych jest w mniejszych przestrzeniach tworząc wyjątkowe pod każdym względem aranżacje. Warto jednak wiedzieć, że pomimo dużej dowolności styl loftowy wymaga przemyślanych projektów. Mnogość faktur i materiałów sprzyja kreatywności, jednak ich przesyt może wykreować wnętrze przejaskrawione, niemal karykaturalne. Mowa tu głównie o dodatkach, których podstawowym zadaniem jest ocieplenie przestrzeni. Ich dobór wymaga pomysłu oddającego charakter miejsca, jak i osobowość właścicieli.

Obrazy industrialne we współczesnych aranżacjach

Ten rodzaj dodatków świetnie odnajduje się zarówno w starym, jak i nowym budownictwie. Jest prosty, szczery – zupełnie taki, jak cały styl loftowy. Nie brakuje w nim prezentacji miast, grubych ścian, fabryk czy starych murów. Aranżacja industrialna podkreśla również obecność człowieka nie tylko jako pojedynczej jednostki, ale całego społeczeństwa robotniczego. Do wnętrza w takim wydaniu pasują też obrazy i grafiki prezentujące przedmioty i gadżety odnajdywane na pchlich targach. Minimalistyczne przedstawienie metalowych konstrukcji czy dawnych popielniczek świetnie współgra z betonowymi bądź ceglanymi ścianami. Najczęściej loftowe dodatki bazują na surowych, wykonanych ze stali czy metalu ramkach, które dodają wnętrzom niepowtarzalnego charakteru. Grafiki dostępne na Feeby.pl z pewnością idealnie skomponują się z wysokim salonem czy sypialnią tworząc przytulny, a zarazem oryginalny klimat w kilku prostych krokach.

Obrazy w stylu loft – na co postawić?

Podjęcie decyzji o dodatkach ściennych w industrialnej aranżacji często spotyka się z obawą „przeładowania”. Wiele osób nie wie, jak połączyć surowość betonu bądź naturalnej cegły ze współczesnymi obrazami. Tym czasem wszystko zależne jest wyłącznie od wyobraźni i gustu właściciela przestrzeni. Styl loftowy inspirowany jest XIX wiecznymi fabrykami, ale dopuszcza dowolność w sferze dodatków. Odpowiednia, nawet mocno współczesna grafika może fantastycznie podkreślić wnętrze. Idealnym rozwiązaniem są więc obrazy loftowe stylizowane na ścienne murale. Na pozór proste grafiki namalowane jakby od niechcenia idealnie komponują się z naturalnymi materiałami, a przy odrobinie wyobraźni przenoszą w czasie i fenomenalnie odzwierciedlają ubiegły wiek. Tutaj najlepszym a zarazem popularnym wyborem są obrazy odzwierciedlające grafiki popularnego na całym świecie Banksy-ego. Także popularne graffiti dobrane kolorystycznie do wnętrza sprawią, że salon czy kuchnia nabiorą nowego wyrazu. 

Współczesne zdjęcia czyli miejskie obrazy do loftu

Inną, równie ciekawą propozycją, która niemal zawsze odnajdzie się w industrialnej przestrzeni są dodatki ścienne prezentujące miasta. Zdjęcia przepełnione wyrazistością i dynamiką wprowadzają w otwarte przestrzenie życie. Obawa przed „poważną sztuką” nie ma tu racji bytu. Industrial jest stworzony i bliski dla człowieka. Prezentacje ulic, starych kamienic czy fabryk to strzał w dziesiątkę przy współczesnych aranżacjach w stylu loft. Niezależnie od techniki fotografowania obrazy w takim wydaniu odnajdą się na betonowych, ceglanych czy drewnianych ścianach. Wspaniale podkreślą charakter miejsca, tworząc z jego pozostałymi elementami spójną całość. Minimalistyczny wyraz takich dodatków (jak chociażby brak ram) pozwala z łatwością wybrać idealny dodatek do salonu, kuchni czy sypialni. To pomysł niezwykle uniwersalny i oryginalny zarazem, przy pomocy którego można swobodnie wyrazić swoją osobowość.

Obrazy loftowenie bój się eksperymentów!

Choć w stylu industrialnym nie trudno o pomyłkę i widoczną przesadę na Feeby.pl odnaleźć można propozycje, które odbiegają od typowych loftowych dodatków. Mowa tu o obrazach prezentujących mocno współczesne abstrakcje. Dynamizm plam, geometrii czy nasycenie barw bywa przydatne w industrialnych wnętrzach, pod warunkiem zachowania minimalistycznego dystansu. Bo ten styl uwielbia minimalizm. Zwolenników oszczędnych form nie brakuje, a propozycje dostępne w tym zakresie umożliwiają wspaniałe, spójne wykończenie każdej ściany w loftowej przestrzeni. Niezależnie od materiału obrazy industrialne z naszego sklepu wprowadzą przytulność, indywidualizm oraz pozytywną energię. Warto więc eksperymentować, by stworzyć przestrzeń odpowiadającą własnym potrzebom. Klasyczny beton czy czerwona, stara cegła z pewnością pokochają odważną kolorystykę a minimalistyczna forma całości wkomponuje się w tak uwielbianą surowość loftowych aranżacji. 

Miejski styl doceniany obecnie na całym świecie przez największych projektantów wnętrz i architektów może wypełnić każdy dom czy mieszkanie. To propozycja dla wszystkich osób ceniących indywidualizm i klasyczne trendy zestawione z prostotą w najlepszym wydaniu. Obrazy do loftowych wnętrz na Feeby z pewnością spełnią marzenia o wyjątkowej i modnej przestrzeni.

Sprawdź także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *