Pokaż mi swoje obrazy, a powiem Ci kim jesteś

Od kiedy pojawiły się na salonach, nie schodzą ze ścian… i ust naszych gości. Bywają manifestem, motywacją albo prowokacją. Obrazy z cytatami, napisami i sentencjami to wciąż niesłabnący trend home decor. Podpowiadamy jaki napis na obrazie wybrać, by pozostać w zgodzie ze sobą i wnieść do wnętrza ładunek pozytywnej energii.

Oj, dopiero marzec, a my zdążyliśmy już złamać wszystkie noworoczne postanowienia… Doskonałym rozwiązaniem dla tych, którzy mają problemy z motywacją będzie trend, który na dobre zdążył się już rozgościć w naszych wnętrzach. To obrazy z cytatami, które mają na celu zmotywować do działania, albo przez cytat czy sentencję stanowić wyraz poglądów. Obrazy z napisami to ciekawe rozwiązanie, które z powodzeniem możemy zastosować nie tylko w naszych domach, ale również w miejscu pracy. Nie musimy sięgać po korporacyjne szablony w stylu „Hakuna matata”. Rozwińmy skrzydła i bądźmy oryginalni. Przesłanie, jakie wybierzemy może stanowić podprogowy przekaz i realnie wpłynąć na wydajność, motywację i kreatywność pracowników.

Jaki napis na obrazie wybrać?

Przed nami cała paleta haseł do wyboru, więc łatwo nie będzie. Pamiętajmy o jednym – wybierając obrazy z napisami na ścianę, kierujmy się tylko i wyłącznie własnymi preferencjami i potrzebami. Nadszedł moment, gdy czujesz się zmęczony gonitwą, wypalony pracą, przytłoczony listą spraw do załatwienia, których ciągle przybywa? Zamiast jak mantrę powtarzać: zdążę, załatwię czy byle do weekendu, spróbuj nabrać odrobinę dystansu. Pomoże sugestia „Relax” na ścianie, która niczym wykonawca piosenki o tym tytule – Frankie goes to Hollywood wprowadzi Cię w pozytywne wibracje. Czasem, żeby poskutkowało, trzeba coś powiedzieć głośno lub napisać. Obrazy z napisami, które mają działać odprężająco warto połączyć z wyciszającymi krajobrazami – lasem, rzeką, wodospadem, jeziorem, morzem. Tworząc autorską galerię, sięgajmy po spokojne, stonowane barwy. Żeby osiągnąć zamierzony skutek, całość powinna być spójna. Dlatego pozwólmy sobie na miksowanie obrazów o różnych formatach czy ramach, ale postarajmy się, by łączył je jeden wspólny mianownik – temat, motyw, kolorystyka czy faktura.

Jaki napis wybrać na ścianę w salonie? Obrazy z tekstem – towarzysze codzienności

Obrazy typograficzne dzięki swojej prostej i przejrzystej formie zazwyczaj nawiązują do stylu industrialnego i są chętnie wybierane przez właścicieli mieszkań utrzymanych w loftowej konwencji. Projektanci wnętrz chętnie umieszczają obrazy z napisami na tle ceglanych ścian. Obrazy z cytatami i sekwencjami polubili również miłośnicy stylu skandynawskiego, choć w tym przypadku z lubością zestawiają je z innymi dekoracjami ściennymi, by złagodzić nieco efekt surowości wprowadzając na ściany kolor lub motywy nawiązujące do natury. Obrazy z napisami na ścianę są z założenia proste, choć możemy spotkać i takie, które bawią się kursywą czy kolorami. Te o pochylonej czcionce sprawdzą się we wnętrzach urządzonych w stylu klasycznym czy glamour. Kolorowe obrazy z cytatami wkomponują się w salon nawiązujący stylistyką do pop artu. Żeby nie burzyć przekazu, motto, które wybieramy powinno współgrać z całą resztą. Salon to najbardziej reprezentacyjne miejsce w naszym domu i powinniśmy mu poświęcić sporo uwagi. To w końcu tutaj przyjmujemy gości i spędzamy długie chwile z domownikami. Zadbajmy, by przekaz obrazów z napisami nie wprawiał nikogo w konsternację i pozwalał czuć się swobodnie. Salon ma mieć zapraszający charakter. Na kontrowersyjne hasła możemy zdecydować się w bardziej prywatnej, osobistej przestrzeni.

Z życzeniami smacznego, czyli obrazy z napisami do kuchni

Nic nie stoi na przeszkodzie, by typografia zagościła również w naszych kuchniach czy jadalniach. Oczywiście możemy sięgnąć po klasykę, czyli „Bon Appetit!” (Smacznego), co zawsze zda egzamin, ale – jeśli zależy nam na nietypowej aranżacji wnętrza – postawmy na bardziej oryginalne rozwiązanie. W końcu kuchnia to nie tylko miejsce przygotowywania potraw, ale również pomieszczenie, które nierzadko (bywa, że zupełnie przez przypadek!) zamienia się w miejsce spotkań towarzyskich. Co wprowadzi nas w szampański nastrój lepiej niż obrazy z napisami do kuchni? Cytat „Pamiętaj – czysta kuchnia to oznaka nadmiaru czasu” z przymrużeniem oka możemy traktować jako usprawiedliwienie naszych, często surowo ocenianych, bałaganiarskich nawyków. Obrazy z napisami w kuchni czy jadalni dobrze wyglądają w sąsiedztwie tych, które przedstawiają apetyczne potrawy, kuszące słodycze, kawę czy orzeźwiające drinki. To patent na wprowadzenie życia do pomieszczenia, które ma być przecież sercem każdego domu.

Obraz z napisami na ścianę – coś dla indywidualistów

Podobno na nastolatków nie ma bata, ale dlaczego by nie pokusić się o przeprowadzenie małego testu? Skoro wszystkie inne sposoby zawodzą, spróbujmy pobudzić motywację naszych dorastających dzieci wybierając dla nich obrazy z napisami. Oczywiście wszystko w białych rękawiczkach! Nastolatki bowiem nie znoszą, gdy rodzic bez dyskusji wprowadza obcy element w ich przestrzeń. Pomagajmy, nie narzucajmy. Podczas przeglądania Internetu, pokażmy nastolatkowi propozycje sklepu internetowego Feeby i zapytajmy, które hasło z obrazów z napisami jest mu najbliższe. A nuż odniesie zamierzony skutek? To wcale nie musi być „Work harder” (Pracuj ciężej). Być może hasło „Life is beautiful” (Życie jest piękne) na plakacie Banksy’ego wystarczy. Czasem kilka prostych i ponadczasowych słów może zdziałać cuda – wprawić w pozytywny nastrój i uczynić relacje z domownikami łatwiejszymi.

Droga do samorealizacji, czyli obrazy z cytatami na zamówienie

Bywa, że – jak nastolatki – i my lubimy chodzić własnymi ścieżkami. Mamy nietypowe podejście do życia oraz poglądy i przekonania, których nie podzielają inni. Jeśli są nam szczególnie bliskie, warto to podkreślić i zamanifestować przy pomocy obrazów z napisami. Oczywiście możemy zrobić je sami, ale istnieje również możliwość wykonania takiej ściennej dekoracji na zamówienie. Decydujemy nie tylko o treści, ale również formie – dobierając ramkę, kolor i rodzaj czcionki do stylu, w jakim urządzone jest wnętrze. Pamiętajmy – niezależnie od tego czy sięgamy po gotowe szablony czy decydujemy się na indywidualne zamówienie, obrazy z cytatami i napisami mają być wyrazem naszych poglądów. To sposób na wykreowanie wyjątkowego, spersonalizowanego wnętrza, w którym pozostaniemy sobą.    

Sprawdź także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *