Pomysł na klatkę schodową w domu

Salon, sypialnia czy kuchnia – zwykle to te pomieszczenia budzą najwięcej emocji. Podczas ich aranżacji poświęcamy dużo czasu na dopracowanie najmniejszych detali. Tymczasem, jak podkreślają designerzy również klatka schodowa jest przestrzenią, która poza swoją funkcjonalnością może w oryginalny sposób nadać wyjątkowego charakteru domowi. I choć zwykle traktowana jest wyłącznie w kategoriach przestrzeni do poruszania pomiędzy pokojami, warto zadbać o jej estetyczny wygląd.

Współczesna aranżacja klatki schodowej – na co zwrócić uwagę?

W przypadku nowych pomieszczeń działa zasada „15 sekund”. Taki czas w zupełności wystarczy, aby ocenić czy dana przestrzeń jest dla nas przyjemna, czy też zniechęca do przebywania w niej. Zaprojektowanie nie tylko funkcjonalnej, ale i spójnej klatki wymaga niemałego wysiłku. Odkładając na bok różnorodne style warto bowiem wiedzieć, że wiele zależy także od możliwości, wielkości czy układu przyschodowej przestrzeni. Dobrze dobrane dodatki (niezależnie czy w wiktoriańskim, skandynawskim czy klasycznym wydaniu) sprawiają, że pomieszczenia komunikacyjne są równie efektowne jak precyzyjnie dopieszczona sypialnia. Ściana przy schodach może stać się wizytówką całego domu. Może, pod warunkiem, że podczas aranżacji zwrócimy uwagę na istotne detale. Mowa tu np. o świetle (naturalnym dzięki oknom bądź sztucznym wywoływanym przy pomocy lamp), rodzaju i wykonaniu schodów czy też wysokości całej przestrzeni.

Nowoczesna klatka schodowa – inspiracje

Wśród najnowszych trendów dużą popularnością cieszą się tapety na klatkę schodową. Z ich pomocą w krótkiej chwili można zamienić wnętrze w wymarzoną przestrzeń. Wytrzymałe, odporne na czyszczenie a przede wszystkim – fantastyczne pod względem wzornictwa. Tapety flizelinowe to rozwiązania wybierane do często uczęszczanych ciągów komunikacyjnych. Jeśli szukasz oryginalnych pomysłów, postaw na:

  • Tapetę na schodach. Najnowsze trendy dopuszczają wykorzystanie takiej formy dekoracji na stopniach oraz pomiędzy nimi. To doskonały, wyrazisty dodatek, który może diametralnie zmienić klasyczną klatkę schodową. Zwłaszcza, gdy wybrany wzór będzie kontrastował z materiałem, z których wykonane są schody.

  • Dużą ilość nowoczesnych, zróżnicowanych pod względem wielkości plakatów. Ich obecność stworzy oryginalną kolekcję przy schodach. Wystarczy postawić na ulubiony motyw, kolorystykę bądź tematykę aby pusta ściana stała się prawdziwym dziełem sztuki. Ciekawe propozycje znajdują się w sklepie Feeby.

  • Eksperymentalne barwy. Choć zwykle utrzymuje się, aby klatka schodowa miała jasną kolorystykę warto zastanowić się, czy nie wzbogacić jej wyraźnym, ciemnym akcentem. Stonowane barwy przełamane żywym kolorem tworzą bowiem bardzo stylowe i eleganckie przestrzenie.

Ściana przy schodach nie musi być nudna!

Każdy z nas chciałby, aby przestrzeń, w której przebywa na co dzień stanowiła miejsce przyjazne domownikom. W zależności od indywidualnych preferencji można postawić na bardzo odważne elementy, nawiązujące do klasycznych, ponadczasowych trendów. Mowa tu przede wszystkim o fototapetach występujących w klasyczną „pepitkę”, kratkę, koła czy nieregularną abstrakcję. Dużą popularnością w ostatnim czasie cieszą się również tapety na klatkę schodową 3D. Ich głębia oraz precyzyjna szczegółowość mogą przenieść w dowolne miejsce na ziemi, jednocześnie powiększając dostępną przestrzeń. Dzięki różnorodności dostępnej na Feeby nasz dom może stać się prezentacją indywidualnych pasji. Osobom kochającym naturę polecamy elementy dekoracyjne nawiązujące do drzew, bujnej, egzotycznej roślinności czy ulubionych kwiatów polnych. To doskonała alternatywa dla wszystkich, którzy z różnych względów nie mogą posiadać w tym miejscu prawdziwej roślinności.

Pomysł na klatkę schodową galeria na Feeby.pl

W naszym sklepie znajdziesz wiele ciekawych inspiracji opartych na współczesnych trendach i aranżacyjnych trikach. To nie tylko oryginalne dodatki ścienne, ale również pomysły na szybkie metamorfozy domowych przestrzeni. O ile klatka schodowa jest niekiedy miejscem trudnym do zaprojektowania, o tyle mnogość dostępnych rozwiązań może zainspirować do wykreowania pomieszczeń niebanalnych, odwzorowujących osobowość domowników. Ważne, aby jej powierzchnia współgrała z pozostałymi pokojami. Dobrze więc postawić na elementy wspólne, które mogą być zarówno konkretnym kolorem, jak i materiałem czy fakturą. Różnorodne plakaty zyskają na efektowności, gdy zdecydujemy się na jednakową ramę. Tapeta, nawet prezentująca bliżej nieokreśloną abstrakcję dobrze skomponuje się z innymi przestrzeniami, gdy będzie zawierać w sobie barwy wykorzystane w salonie czy kuchni. Możliwości jest naprawdę wiele. Aranżacja klatki schodowej nie powinna nas przerażać, a stanowić wyzwanie, które swoim efektem zaskoczy wszystkich!

Sprawdź także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *