Sprawdź top 3 trendy wnętrzarskie na lato

Modne wnętrza nie znoszą nudy, a nadchodzące wakacje to doskonały czas na odświeżenie wystroju mieszkania! Jakie 3 top trendy wnętrzarskie przynosi lato?

Trend #1: Nowoczesne fototapety 3D

Dodają przestrzeni, zwracają uwagę, przenoszą w magiczne miejsca… Fototapety 3D to trend, któremu nie sposób się oprzeć. W nowoczesnym salonie widoczne tekstury doskonale komponują się z kącikiem do czytania, a podczas pracy zdalnej optycznie powiększają małe, domowe gabinety. Co więcej, lato 2020 przyniosło zupełnie nowy (trój)wymiar tego trendu! Wśród motywów 3D znajdziesz już nie tylko geometrię i kształty – nowoczesne wzory, np. mapa świata 3D, to oryginalny pomysł na aranżację jednej ściany i niebanalnie eleganckie wykończenie wystroju.

Trend #2: Ogród botaniczny w Twoim domu

Gdy zawitało lato 2020, na ścianach salonów pojawiły się nasycone kolorem motywy botaniczne. Zbliżenia na soczyście zielone liście w kroplach porannej rosy, młode pędu babusa w słońcu, czy motyw ananasowy – roślinne wzory to powiew świeżości we wnętrzach. Botaniczne trendy wnętrzarskie genialnie komponują się z aranżacjami w naturalnych kolorach. Jeśli zamiast szaleństwa zielonych ścian preferujesz bezpieczne rozwiązania, roślinne motywy będą idealne na ścianę pokoju, w którym odpoczywasz. Poza tym, trend botaniczny jest… wygodny. Z odpowiednią dekoracją (np. z pentaptykiem), nie będziesz musiał pamiętać o podlewaniu niektórych kwiatów w salonie.

Trend #3: królewskie złoto powraca na salony

Trendy wnętrzarskie i złoto od lat bardzo się lubią, jednak to lato 2020 odpowiedzialne jest za złoty boom. Skandynawski szyk i królewski kolor? Dlaczego nie! Tak niebanalne połączenia to inspiracja, która wyróżni Twoją sypialnię spośród wielu podobnych aranżacji. Tryptyki, obrazy i parawany ze złotymi elementami doskonale uzupełniają wnętrza o ciemnych, nasyconych kolorach. Odcień butelkowozielonej sypialni tylko zyska dzięki złotym refleksom światła, natomiast ponadczasowe bordo w połączeniu ze złotem stworzą iście królewską atmosferę w Twoim ulubionym pokoju.

Sprawdź także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *