Weselne dekoracje – 10 pomysłów na idealną oprawę ślubu

Postawmy sprawę jasno – weselne dekoracje to niezbędny element wymarzonego ślubu. By ten najważniejszy dzień w życiu był perfekcyjny, oprawa sali oraz ogrodu weselnego po prostu nie może być pominięta.

#1 Zaproszenia

Pierwszym przedsmakiem aranżacji, jaką zobaczą Twoi Goście, z pewnością będą zaproszenia. Już na tym etapie warto wybrać styl oraz wzór, który będzie stanowić motyw przewodni całej oprawy. Zachowaj spójność – jeśli zdecydujesz się np. na klasyczne połączenie bieli ze złotem, niech te kolory pojawiają się również w oprawie ceremonii zaślubin i wesela.

#2 Powitanie na sztaludze

Pierwsze wrażenie robi się tylko raz – i zaparcie tchu Gości zarezerwowane jest dla wejścia Panny Młodej ;)Warto jednak powitać zebranych w równie wyjątkowy sposób. Do tak specjalnego zadania idealnie nada się sztaluga i wybrany przez Parę Młodą obraz na płótnie. Jaki wzór umieścić? Spersonalizowany! Elegancka ozdoba przed miejscem ceremonii może powitać Gości lub informować ich o dacie, godzinie oraz  szczegółach zaślubin. Powitalny obraz będzie jednocześnie stanowić niepowtarzalny kierunkowskaz dla Gości z daleka.  Świetnym pomysłem jest też zdjęcie z początków związku – łącząc je np. z kwiatami, ozdoba taka wprowadza w nostalgiczny nastrój, przywołuje wspomnienia i przypomina o już przebytej drodze zwieńczonej ślubnym kobiercem.

Tip Feeby: Sztaluga z powitaniem ślubnym może być ustawiona przed wejściem do kościoła, na salę weselną, albo… w obu miejscach! Tak lekką dekorację z łatwością przetransportujesz sprzed kościoła lub urzędu.

#3 Weselna ścianka outdoor z parawanu

Jeśli marzy Ci się ślub na świeżym powietrzu, parawanowa dekoracja to pomysł na perfekcyjne tło ceremonii.  Wybrany przez Ciebie biały wzór z pudrowymi detalami z pewnością wprowadzi gości we wzruszający nastrój. Przy okazji możesz skorzystać z możliwości wymarzonego tła do ślubnych zdjęć. Nawet jeśli zaślubiny na zewnątrz zaskoczy letni deszczyk, najwyższej jakości parawan nie ulegnie zniszczeniu i elegancko osłoni Młodą Parę. Na pogodę większego wpływu się nie ma – na szczęście piękne dekoracje weselne to pewniak.

Tip Feeby: zwróć uwagę na to, by wykończenie skrzydeł parawanu było estetyczne. Wybierając spersonalizowany parawan na tło zdjęć, widoczne czarne taśmy są wręcz niedopuszczalne. Warto rozejrzeć się za wykończeniem, które będzie lustrzanym odbiciem wybranego przez Ciebie wzoru.

#4 Numeracja stolików

Wyjątkowe dni wymagają wyjątkowych rozwiązań. Organizując huczne przyjęcie, numeracja stolików gości może pięknie uzupełnić już posiadane dekoracje weselne. Wyobraź sobie, jak sprawnie można uniknąć chaosu. Sztaluga z zapraszającą ozdobą pokieruje wszystkich zaproszonych na ich miejsca, a ponumerowane mini-obrazy na płótnie pomogą odnaleźć się w większej Sali weselnej. Nie musisz się też martwić o wystrój na poprawiny – nawet po najdłuższej nocy takie dekoracje wystarczy przetrzeć wilgotną ściereczką.

#5 weselna ścianka indoor z parawanu

Chcąc odpowiednio upamiętnić wkroczenie na nową drogę życia, stawiamy na najlepszego fotografa i kamerzystów. A zatrudniając profesjonalistów, warto zadbać o profesjonalne miejsce do wykonania zdjęć. Zapomnij o zakurzonych ściankach ze sztucznych kwiatów. Stwórz swoje wymarzone tło do ślubnych fotografii ze spersonalizowanego parawanu. Możesz skorzystać z tego samego, który stał wcześniej na zewnątrz! Jeśli lubisz dopracowanie w każdym detalu, umiejętnie wkomponowane inicjały Młodej Pary oraz data wesela pozwolą wracać dokładnie do tego dnia każdemu z gości. Jeśli wolisz po prostu podkreślić weselne dekoracje, wybierz wzór pasujący do wybranego przez Ciebie motywu.

#6 Słodki stół

Słodkie chwile, słodkie życie… i słodki stół na wesele 😉

Tip Feeby: Uwaga! Słodki stół ma magiczną siłę przyciągania… nie tylko dzieci!

Chcąc nabrać energii w trakcie całonocnego świętowania, słodki stół to idealne miejsce do złapania oddechu i naładowania baterii. Pachnące ciasta, świeżutkie rogaliki, chrupiące ciasteczka oraz rozpływające się w ustach muffinki nareszcie nie będą smutno wędrować po głównym, weselnym stole. Obraz panoramiczny nad kącikiem słodkości sprawi, że mało kto przejdzie obojętnie obok tego miejsca. Jeśli sala weselna nie posiada takiej ozdoby, możesz wybrać własny wzór przedstawiający kawę i słodkości, np. w towarzystwie kwiatów. Po udanej imprezie, Twój wybrany obraz doskonale sprawdzi się jako pamiątka szalonej nocy w nowej kuchni.

Tip Feeby: jeśli nie słodki, to wiejski stół! Domowe, tradycyjne wyroby cieszą się równie wielką popularnością, co słodycze. Decydując się na takie miejsce, zadbaj o dekorację weselną, która zachęci Gości do spróbowania prawdziwego miodu, domowego chleba i aromatycznych mięs. Tu znów świetnie sprawdzi się sztaluga ze spersonalizowanym drogowskazem.

#7 Kącik dla dzieci

Nawet najmłodsi goście powinni znaleźć dla siebie miejsce na odpoczynek pomiędzy weselnym tańcem a zajadaniem pyszności. Rozwiązaniem nie tłamszącym dziecięcej radości będzie wyznaczenie miejsca, w którym maluchy weselników bezpiecznie zajmą się zabawą. Dziecięcy kącik stworzony za pomocą balonów i parawanu to sposób, by pomysłowo upilnować pociechy, jednocześnie zapewniając im przednią rozrywkę. Osoba odpowiedzialna za zabawy będzie miała ponadto zapewnione doskonałe warunki pracy – a Ty zyskasz pewność, że kwestia dziecięca jest dopięta na ostatni guzik.

#8 Podziękowanie dla rodziców

Wieczór pełen wzruszających chwil tradycyjnie dopełniają podziękowania dla rodziców od Młodej Pary. Za całą rodzicielską miłość, wszystkie lata pod rodzinnymi skrzydłami i niesłabnące wsparcie na dotychczasowej drodze życia, warto podarować prezent, który wyrazi ogrom wdzięczności i mnóstwo uczucia. Tu znowu spersonalizowane możliwości są tymi najlepszymi. Wybierz obraz na płótnie, który najpierw wzruszy, a następnie z dumą zostanie zawieszony nad kominkiem w salonie. Tak niecodzienny prezent może przedstawiać stworzoną przez Ciebie grafikę z rodzinnego zdjęcia, czy daje możliwość przywołania wspomnień z Waszego ukochanego miejsca na odpoczynek. Motyw dobierz tak, by symbolizował Waszą więź i przypominał o niesłabnącej miłości dziecka do rodzica. Przekaż to, co zawsze chciało się powiedzieć mimo pędu życia – i śmiało korzystaj z tej niesamowitej chwili.

Tip Feeby: Śmiało decyduj się na spersonalizowane motywy prezentu dla rodziców – w końcu Ty znasz ich najlepiej! Wyjątkowe pomysły myślą o rodzicach tylko podkreślą to, jak ważną rolę w Twoim życiu ma rodzina.

#9 Oryginalna pamiątka dla gości

Pamiątka dla gości to jeden z większych dylematów Młodej Pary. Słodycze? Za chwilę nie będzie po nich śladu. Papierowe ozdoby? Już w trakcie wesela mogą ulec zniszczeniu… Na szczęście kreatywne pomysły nie znają takich ograniczeń. Sięgnij po to, co jeszcze przez wiele lat będzie cieszyć oko gości. Mini-obrazów na płótnie oraz personalizowanych magnesów nie miała jeszcze żadna z Twoich znajomych par. W trakcie zabawy nie zostaną one zniszczone, a w domach będą miały szansę posłużyć jako wyjątkowa dekoracja wnętrza lub przypomnienie dobrze spędzonego czasu obok magnesów z podróży.

#10 Dekoracje weselne w kolorze…

… dopasowanym do Ciebie! Ponadczasową klasyka to oczywiście biel w połączeniu z zielonymi, roślinnymi detalami. Taka kompozycja stanowi zawsze modną opcję dla Panny Młodej, która stawia na smak i minimalizm oprawy weselnej. Równie świetnym wyborem jest wesele w stylu glamour, od zawsze kojarzące się z bielą i złotymi dodatkami. Podpowiadamy też, że po pastelowym boomie w ostatnich latach, do weselnej mody 2020 wkrada się wyjątkowy, cynamonowy motyw przewodni. Sprawdzi się doskonale przy wrześniowym terminie ślubu, gdy liście na drzewach zaczynają się złocić, a natura otwiera przed Parą Młodą zupełnie nowe możliwości aranżacyjne.

Pamiętaj, że aranżacja najpiękniejszego dnia w życiu powinna przede wszystkim odpowiadać Tobie. Warto wziąć pod uwagę ślubne marzenia nawet z okresu dziecięcego i się nimi inspirować. Dekoracje weselne to wiele ustaleń, przemyśleń i decyzji do podjęcia – niech wszystkie one prowadzą do idealnej oprawy chwili, w której zmienia się życie.

Sprawdź także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *