Wielkanoc za pasem! Jak przygotować świąteczną aranżację?

Po długiej, szarej zimie wszyscy jesteśmy złaknieni kolorów. Zanim wiosna obudzi się na dobre, my obudźmy w sobie chęć zmian i wejdźmy w nowy sezon z zupełnie nowym wystrojem wnętrza. Mamy dla Ciebie propozycje dekoracji i obrazów wielkanocnych, które mogą towarzyszyć Ci nie tylko w czasie świąt. Obrazy o tematyce wielkanocnej z motywem kwiatów będą ozdobą, która zostanie z Tobą znacznie dłużej!

Wielkanoc to wyjątkowy czas dla nas wszystkich. Sprzyja rodzinnym spotkaniom, odwiedzinom i długim rozmowom przy świątecznym stole. Świąteczne aktywności wymagają odpowiedniej oprawy, która pozwoli zbudować nieco podniosły, ale zarazem przyjazny nastrój w Twoim wnętrzu. Z wyprzedzeniem zadbaj o dekoracje, wielkanocne obrazy i tekstylia, by w natłoku świątecznych przygotowań nic Ci nie umknęło. Nie zostawiaj wszystkiego na ostatnią chwilę, przygotowanie świątecznych potraw to wystarczająco pracochłonne zajęcie. Na pewno z większą ochotą i przyjemnością zabierzesz się za gotowanie w kuchni, która zmieniła wizerunek na bardziej odświętny i wiosenny. Zdążyłeś się już obudzić z zimowego snu? A może potrzebujesz naszej pomocy? Podpowiadamy jak podejść do świątecznej aranżacji domu, by sprawiło Ci to przyjemność.

Spójna koncepcja – kolorystyka i obrazy o tematyce wielkanocnej

Zanim zabierzesz się za świąteczną aranżację wnętrza, stwórz spójną koncepcję. Usiądź i zastanów się nad paletą barw, jaka powinna zagościć w Twoim domu. Możesz postawić na klasyczne wiosenne kolory, które nieodłącznie kojarzą się ze świętami: żółty i zielony w towarzystwie bieli. Warto również wziąć pod uwagę pastele – pudrowy róż, błękit, bladą żółć. Ich delikatność i świeżość przywodzi na myśl skojarzenia z budzącą się do życia przyrodą. Możesz także skłonić się w kierunku bardziej oszczędnych i surowych dekoracji stawiając na szarości, beże i niezwykle modne w tym roku kolory ziemi. Taki wybór z pewnością przypadnie do gustu wielbicielom minimalizmu, ale równie dobrze może sprawdzić się we wnętrzach utrzymanych w stylu skandynawskim, boho czy niezwykle modnym ostatnio urban jungle. Jeśli już dokonasz wyboru, trzymaj się go konsekwentnie. Tylko takie podejście sprawi, że uzyskasz wyjątkowy efekt, który wprawi w zachwyt gości i będzie powodem do satysfakcji. Zabierając się za świąteczną aranżację, przemyśl czy chcesz zmieniać oblicze całego pomieszczenia czy postawić tylko na lifting wyeksponowanych elementów wystroju jak okno czy stół. Całość uzupełnij o obrazy na Wielkanoc.

Obrazy wielkanocne z motywem wiosennych kwiatów

Kwiaty, to wciąż jeden z najsilniejszych i niesłabnących trendów home decor, jeśli chodzi o dekoracje ścienne. Trudno się dziwić – jest w końcu ponadczasowy! Obecność kwiatów we wnętrzach oddziałuje pozytywnie na nasz nastrój i podkreśla silny związek z naturą. Jeśli stawiasz np. na żółte tulipany jako bohatera obrazów wielkanocnych, warto powtórzyć ten kolorystyczny motyw umieszczając żywe żółte tulipany czy żonkile w wazonie na stole lub parapecie. Obraz wielkanocny i cała świąteczna dekoracja opierająca się o motyw tulipana jest niezwykle uniwersalna i praktyczna, gdyż może nam towarzyszyć przez całą wiosnę. Kwiaty wprowadzają do wnętrza żywiołowość i energię, co z pewnością wprowadzi w dobry nastrój gości, którzy spotkają się przy świątecznym stole. Świetnym i praktycznym pomysłem jest również powieszenie na ścianie zegara z kwiatowym motywem.

Jak udekorować stół na święta – wiosenne kolory na pobudzenie apetytu

Pyszne wielkanocne jedzenie wymaga odpowiedniej oprawy. Głównym bohaterem świątecznego śniadania jest stół. Powinien zapraszać nie tylko aromatem potraw, ale również odświętnym wystrojem. Biały obrus jako tło do naszych aranżacyjnych eksperymentów zawsze będzie dobrym pomysłem. Dodajmy do niego bieżniki i serwetki w uprzednio wybranej tonacji. Jeśli chodzi o zastawę, zawsze sprawdzi się ponadczasowa klasyka, czyli biel. Jeśli masz ochotę na wprowadzenie koloru, możesz użyć go w dodatkach – miseczkach, paterach, kieliszkach na jajka. Nie zapomnij o kwiatach na stole. Wystrojowi zawsze dodają charakteru i sprawiają, że wspólne biesiadowanie przy stole staje się przyjemniejsze. Pamiętaj, by były odpowiedniej długości i nie zasłaniały rozmówców. Jeśli planujesz posadzić gości przy długim rozkładanym stole, warto postawić na dwa mniejsze bukiety. Kolejnym wyeksponowanym elementem aranżacji jest okno. Przed świętami zamień zasłony i firany na lżejsze, bardziej wiosenne. Parapet możesz potraktować jak domową galerię. Ustaw na nim bukiet kwiatów w wazonie i misę z pisankami. Aranżację możesz uzupełnić o obrazy wielkanocne niewielkiego formatu.

Święta na wesoło, czyli obrazy z zajączkiem wielkanocnym i nie tylko

Obrazy jajek wielkanocnych i obrazy z zajączkiem wielkanocnym czy kurczakiem to klasyczny motyw świątecznych dekoracji ścian. Do tematu jednak wcale nie musimy podchodzić konwencjonalnie. W ofercie Feeby znajdziesz np. czarno-białą grafikę przedstawiającą zająca, która będzie jedynie aluzją do Wielkanocy. Równie dobrze może towarzyszyć nam po świętach. Jeśli nie boisz się eksperymentów, a aranżację wnętrza zmieniasz w zależności od pory roku, sięgnij po pędzel i farby. Skup się na jednej ścianie. Pomaluj ją na uprzednio wybrany kolor kojarzący się z wiosną – żółć, zieleń, pastelowy róż czy błękit. Barwa ściany powinna współgrać z kolorystyką obrazu o tematyce wielkanocnej. Na tak wyeksponowanej ścianie możesz pokusić się o stworzenie autorskiej galerii i zestawić obrazy jajek wielkanocnych i obrazy z zajączkiem wielkanocnym czy kurczakiem. Taka kolekcja stworzona ze świątecznych dekoracji wprowadzi wyjątkowy nastrój do pomieszczenia. Zestawianie ze sobą obrazów na Wielkanoc może okazać się wyśmienitą zabawą i sprawić Ci wiele radości. Nie bój się eksperymentować i uciekać od konwencji – obrazy wielkanocne na Twojej kolorowej ścianie z pewnością zrobią ogromne wrażenie na Twoich gościach.

Sprawdź także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *