imię i nazwisko autora

Caspar David Friedrich

Caspar David Friedrich (1774 - 1840 r.)

Magia z nutą bogactwa kolorów - te słowa najtrafniej określają malarstwo C. D. Friedricha – najsłynniejszego niemieckiego artysty  epoki romantyzmu. Jego pejzaże z pogranicza snu i jawy to opowieści złożone z ukrytych symboli – wysokich szczytów, opuszczonych cmentarzy, ruin zamków, kościołów, wyschłych dr...

Caspar David Friedrich (1774 - 1840 r.)

Magia z nutą bogactwa kolorów - te słowa najtrafniej określają malarstwo C. D. Friedricha – najsłynniejszego niemieckiego artysty  epoki romantyzmu. Jego pejzaże z pogranicza snu i jawy to opowieści złożone z ukrytych symboli – wysokich szczytów, opuszczonych cmentarzy, ruin zamków, kościołów, wyschłych drzew, zamyślonych postaci. Opowiadają o niewidzialnej przepaści pomiędzy człowiekiem a surowością natury.  Nostalgia i piękno w obrazach Friedricha  z widokiem gór są doceniane przez rzesze krytyków artystycznych i cieszą się niesłychaną popularnością na całym świecie (m in. wśród miłośników gotyckiej opowieści i literatury grozy).

Jeżeli poszukujesz dekoracji w romantycznym i mrocznym klimacie  - sięgnij po nowoczesny obraz canvas z reprodukcją dzieł Friedricha.  Wysoka jakość wykończenia, nasycone barwy wydruku na płótnie znakomicie odzwierciedlają wszelkie niuanse oryginalnej twórczości – niepokojącej i pięknej w wyrazie. Kompozycje autorstwa Friedricha idealnie eksponują swe walory w każdym wnętrzu urządzonym klasycznie i nowocześnie. Dzięki temu masz pewność, iż zmienią Twoją aranżację na lepsze.

Więcej
Pokazuje 1 - 10 z 10 elementów
Wsparcie e-commerce SOHOshop.pl