Hendrick ter Brugghen

Hendrick ter Brugghen (1588- 1629)

Niekwestionowany przedstawiciel „złotego wieku” w holenderskim malarstwie i najważniejszy reprezentant caravaggionizmu utrechckiego. Podobnie jak inni naśladowcy Michaelangelo Merisi spędził wiele lat w Rzymie studiując pilnie technikę nowożytnego mistrza. Chętnie i wielokrotnie sięgał w swojej twórczości po s...

Hendrick ter Brugghen (1588- 1629)

Niekwestionowany przedstawiciel „złotego wieku” w holenderskim malarstwie i najważniejszy reprezentant caravaggionizmu utrechckiego. Podobnie jak inni naśladowcy Michaelangelo Merisi spędził wiele lat w Rzymie studiując pilnie technikę nowożytnego mistrza. Chętnie i wielokrotnie sięgał w swojej twórczości po sceny bukoliczne, portrety grupowe i tematykę religijną. Dziesięcioletni pobyt w Italii zaowocował u artysty wykształceniem się swoistej maniery zw. tenebrosa. którą dziś również ty możesz podziwiać w reprodukcjach największych dzieł Terbruggena w obrazach na płótnie canvas. W jego kompozycjach największą uwagę zwraca silny kontrast między światłem a cieniem , dramatyzm , mrok i niepokój. Na pierwszy plan wysuwają się także nasycone barwy oraz wyczucie nastroju chwili. O wysokiej randze jego malarstwa przemawia najmocniej fakt, iż sam Rubens określił go jako „ największego artystę spośród całej plejady Utrechtu”

Jeśli bliskie twemu sercu są wartości malarstwa nowożytnego – sięgnij do kolekcji kopii na płótnie sławnego holenderskiego caravaggionisty. W nich znajdziesz połączenie doskonałej jakości wydruku z precyzją rysunku & koloru godnych wielkiego mistrza. Prezentowane obrazy posiadają zadrukowane krawędzie, co sprawia że dekoracja nabiera cech przestrzennych na ścianie i nie wymaga dodatkowej ramy. Matowe wykończenie powierzchni płótna pochłania wszelkie refleksy świetlne, dzięki czemu możesz cieszyć doznaniami wizualnymi na najwyższym poziomie.

Więcej
Pokazuje 1 - 1 z 1 pozycji
Wsparcie e-commerce SOHOshop.pl