Henri Fantin-Latour

Henri Fantin-Latour (1836 – 1904)

Oto najzdolniejszy uczeń innego sławnego malarza – Gustava Courbeta. Tworzył równie doskonałe jak jego mistrz obrazy i grafiki w stylu XIX wiecznego realizmu. Kreował z wielkim zapałem autoportrety, portrety przyjaciół, sceny rodzajowe. Obecnie jest najbardziej rozpoznawalny w kręgach koneserów sztuki jako auto...

Henri Fantin-Latour (1836 – 1904)

Oto najzdolniejszy uczeń innego sławnego malarza – Gustava Courbeta. Tworzył równie doskonałe jak jego mistrz obrazy i grafiki w stylu XIX wiecznego realizmu. Kreował z wielkim zapałem autoportrety, portrety przyjaciół, sceny rodzajowe. Obecnie jest najbardziej rozpoznawalny w kręgach koneserów sztuki jako autor wykwintnych martwych natur kwiatowych, namalowanych niemal z fotograficzną dokładnością. O jego talencie świadczy fakt, iż sam Marcel Proust poświęcił jego malowanym kwiatom akapit w powieści ”W poszukiwaniu straconego czasu”. Dziś wykreowane przez Fantin – Latoura bukiety stanowią nieskończone źródło inspiracji dla florystów. Jako ciekawostkę biograficzną można dodać, iż był bliskim przyjacielem Ryszarda Wagnera, a skutkiem tej relacji jest bogaty zbiór obrazów nawiązujących nastrojem do dzieła kompozytora pn.”Pierścień Nibelunga”.

Jeśli uwielbiasz drobiazgowość, soczysty kolor i wszelkie niuanse światłocienia – reprodukowane dzieła Henri Fantin – Latour w obrazach na płótnie canvas dokonają metamorfozy w Twoim wnętrzu domu lub biura. Matowe wykończenie wydruku kopii na płótnie canvas to gwarancja niezrównanych doznań wizualnych, tożsamych z oglądaniem oryginalnych dzieł malarza w muzeach i galeriach. Dodatkowo, wszystkie oferowane tobie w kolekcji dekoracje posiadają zadrukowane krawędzie, dzięki czemu ozdoby ścienne nie wymagają dodatkowej oprawy.

Więcej
Pokazuje 1 - 1 z 1 pozycji
Wsparcie e-commerce SOHOshop.pl