Ramy do obrazów – element, który wieńczy dzieło

Obrazy czy plakaty to dekoracje ścienne, które sprawdzają się doskonale jako element aranżacji wnętrza. Warto jednak pamiętać, że ważne jest nie tylko to, co znajduje się na obrazie czy fotografii, ale również wszystkie elementy wykończenia. Ramy do obrazów, choć zwykle nie zwracamy na nie większej uwagi, są istotnym detalem, który nie powinien być wybierany w sposób przypadkowy.

Jaka rama do obrazu?

Wybór ramy do obrazu tylko z pozoru wydaje się prosty i bezproblemowy. W rzeczywistości jednak powinien być przemyślany – ten sam obraz w różnych ramach może bowiem dawać zupełnie inny efekt wizualny. Wszystko zależy od tego, czy zdecydujemy się na ramę bardzo minimalistyczną czy bogato zdobioną, a także od kolorystyki obramowania. Rama do obrazu powinna być przede wszystkim dopasowana do tego, co znajduje się na samym obrazie, a także od jego wielkości. Jeśli obraz jest niewielki, duża i szeroka ramka może sprawić, że będzie optycznie wydawał się większy. Złocone, bardzo ozdobne ramy najlepiej sprawdzają się w przypadku malarstwa, niekoniecznie tego oryginalnego, ale również wszelkich reprodukcji. Będą dobrym rozwiązaniem we wnętrzach klasycznych czy retro. W sztuce nowoczesnej i w nowoczesnych wnętrzach dominuje natomiast prostota, minimalizm i rozwiązania, które nie przytłaczają tego, co znajduje się na obrazie. Nowoczesne ramy do obrazów są proste, utrzymane w spokojnej kolorystyce czerni, bieli i brązów, a także dosyć wąskie. Dzięki temu zamykają dzieło, a jednocześnie nie przytłaczają go i nie stanowią dominującego elementu.

Ramy do obrazów dopasowane do kolorystyki

Dopasowana rama do obrazu stapia się z tym, co znajduje się na fotografii i uwypukla najpiękniejsze detale zdjęcia. Warto o tym pamiętać, gdy decydujemy się na konkretną kolorystykę. Jeśli na fotografii dominują barwy ciepłe lub zimne, warto wybrać ramę utrzymaną w takiej samej tonacji. Rama nie powinna być również w tym samym kolorze, co kolor przewodni znajdujący się na fotografii. Warto wtedy wybrać ramę o pół tonu ciemniejszą lub jaśniejszą. Jeśli mamy obraz utrzymany w ciemnej kolorystyce, dobrym rozwiązaniem będzie jasna rama, dzięki czemu oddzielimy obraz od ściany, na której się znajduje. Kolorystyka ramy powinna być również dopasowana do kolorystyki wnętrza – jeśli kontrasty będą zbyt duże, nie będzie to korzystnie wpływało na harmonię i nastrój pomieszczenia.

Solidne i funkcjonalne ramy na obrazy

Nowoczesne ramy do obrazów powinny być nie tylko estetyczne i efektowne, ale również solidnie wykonane i praktyczne. Warto pamiętać, że nie zawsze kupujemy gotowe obrazy w ramach. Często najpierw wybieramy obraz czy plakat, a następnie szukamy dla niego odpowiedniego obramowania. Rama powinna być tak skonstruowana, aby nie było problemu z umieszczeniem w niej obrazu bez żadnego uszczerbku dla dzieła. W poszukiwaniu dobrych, solidnych ram do obrazów zwracajmy uwagę na to, w jaki sposób są montowane, czy posiadają dobre, funkcjonalne zawieszki, a także czy mają przednią warstwę z pleksi lub innego przejrzystego materiału. Jest to warstwa ochronna, która w ogromnym stopniu wpływa na trwałość i efektowny wygląd dzieła. Chroni bowiem obraz przed czynnikami z zewnątrz, wilgocią, uszkodzeniami, zarysowaniami czy zabrudzeniem.

Postaw na sprawdzone produkty

W naszej ofercie znajdziesz ramy do obrazów wykonane z dbałością o najdrobniejsze detale. Są eleganckie, solidnie wykonane, funkcjonalne i bezproblemowe w montażu. Wystarczy kilka chwil, aby umieścić w nich obraz czy plakat, a następnie zawiesić go w wybranym miejscu na ścianie. Ramy dostępne są w kilku wersjach kolorystycznych i w wielu rozmiarach. Sposób ich montażu można dopasować w zależności od potrzeb, między innymi od tego, czy obraz jest poziomy czy pionowy. Wszystkie nasze ramy to propozycja, która pod względem designu i wykonania spełnia oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą ram do obrazów – wybór jest na tyle duży, że na pewno znajdziesz idealną oprawę dla Twoich ściennych dekoracji. Życzymy udanych zakupów.

  • Zarejestruj się