Obrazy nowoczesne

Wybrane dla Ciebie

Obrazy nowoczesne - w prostocie siła

Styl nowoczesny we wnętrzach charakteryzuje się przede wszystkim funkcjonalnością i minimalizmem. Jego miłośnicy wiedzą, że nie potrzeba wystawnych mebli ani kradnących uwagę zdobień, by stworzyć luksusowe wnętrze ze smakiem. Dopełnieniem takich pomieszczeń oraz odzwierciedleniem gustu domowników są dekoracje, najlepiej designerskie, współgrające lub kontrastujące z otoczeniem. Jak w ten typ wnętrz wpisują się nowoczesne obrazy?

Dekoracje na ściany w modernistycznych wnętrzach stanowią obowiązkowe wypełnienie przestrzeni. W oszczędnych w dekoracje pomieszczeniach nowoczesne obrazy pomagają stworzyć przytulną, domową atmosferę, często stając się ich jedyną ozdobą. To sprawia, że przyciągają wzrok znacznie skuteczniej niż we wnętrzach przesyconych zdobieniami i dekoracjami. Dlatego jeśli tworzysz nowoczesne pomieszczenie, wybieraj obrazy mądrze i zawsze stawiaj na wysoką jakość.

Czy to oznacza, że obrazy nowoczesne przeznaczone są tylko do wnętrz utrzymanych w takiej samej stylizacji? Oczywiście, że nie! Zobacz nasze inspiracje na Feeby, a przekonasz się, że dostępne w tej kategorii motywy doskonale sprawdzą się również w mniej oszczędnych w dekoracje wnętrzach. Będą piękną ozdobą zarówno domowego biura, jak i dziecięcego pokoju, jadalni czy głównej sypialni. A jeżeli interesują Cię nowoczesne obrazy do salonu, ale nie wiesz, jak wybrać ten bardziej pasujący, śpieszymy z podpowiedzią.

Nowoczesne obrazy do salonu - jaki motyw wybrać?

W modernistycznych przestrzeniach kolory są dobierane oszczędnie. Najczęściej tłem dla dekoracji jest biel, szarości, drewno czy elementy czerni, zaczerpnięte z loftowych wnętrz. Mocne kolory pojawiają się w postaci kontrastujących dodatków. Podobną funkcję mogą pełnić obrazy do salonu. Nowoczesne motywy i intrygująca kolorystyka wspaniale wpasują się w ten luksusowy, nienachalny szyk. Nowoczesne obrazy mogą stanowić także próbę przełamania powagi, którą wprowadza nienaganny porządek i wręcz geometryczna dokładność w urządzaniu przestrzeni. Zabawne hasło, nasycona barwami abstrakcja czy bohater japońskiej anime sprawią, że wyrafinowana przestrzeń stanie się bardziej przyjazna i przytulna.

Jeżeli Twój salon nie jest utrzymany w stylu minimalistycznym, a interesują Cię właśnie obrazy nowoczesne, wybierając odpowiednią ozdobę kieruj się panującą w nim kolorystyką. Dobierz motyw, który współgra z otoczeniem lub odrobinę z nim kontrastuje. Nie bój się odważnych połączeń - nietypowe zestawianie barw jest bardzo modne, a dodatkowo sprawia, że wnętrze staje się ciekawsze i niezwykle klimatyczne.

Bez względu jednak na to czy interesują Cię nowoczesne obrazy do salonu czy zupełnie inna stylistyka, wybierając dekorację kieruj się przede wszystkim swoim gustem, zainteresowaniami i preferencjami domowników. Motywy zwierzęce, abstrakcje czy pejzaże zawsze będą dobrym kompromisem. Jeśli szukasz bardziej nietypowych dekoracji, nowoczesne obrazy imitujące neon czy orientalne motywy mogą okazać się lepszym wyborem dla Ciebie.

Rama czy płótno w nowoczesnym wydaniu?

Innym dylematem, z jakim przyjdzie Ci się zmierzyć, jest decyzja czy wybrać obraz w ramie czy na płótnie. I chociaż mogłoby się wydawać, że ten drugi typ dekoracji przeznaczony jest do klasycznych wnętrz, dzisiejsze motywy, tkaniny i metody druku sprawiają, że doskonale odnajdują się one także we współcześnie urządzonych pomieszczeniach.

Nowoczesne obrazy na płótnie cieszą oko doskonałym wykonaniem i trwałością, jaką zapewniają innowacyjne atramenty UVgel. Motyw nadrukowywany jest na tkaninę typu canvas do złudzenia przypominającą klasyczne płótno malarskie. Ich zaletą jest także efekt lustrzanego odbicia, uzyskiwany poprzez naniesienie pokrytego wzorem materiału na boki ramy.

Alternatywą są obrazy w ramie. Wykonane z równą starannością zachwycają jakością premium. Nadruk nanoszony jest na satynowy papier, a żelowe atramenty również w tym przypadku zapewniają trwałość kolorów, chroniąc je przed blaknięciem. Atramenty są bezzapachowe i pozbawione toksyn, gwarantując bezpieczeństwo wszystkim domownikom, również tym najmłodszym.

    • Zarejestruj się