Pejzaże dolin

Wybrane dla Ciebie

Obrazy doliny i równiny – dodaj wnętrzu przestrzeni

W poszukiwaniu obrazów do udekorowania ściany, warto przejrzeć propozycje z motywami dolin i równin. To rozwiązanie, które pięknie prezentuje się w każdym wnętrzu, dodaje mu uroku, a jednocześnie staje się mocnym akcentem aranżacyjnym. Obrazy pejzaże z dolinami to ogromna różnorodność przepięknych widoków, wśród których z pewnością znajdziesz coś odpowiedniego do swojego wnętrza.

Rozpościerająca się dolina – obraz, który tworzy klimat

Dekoracja ścian ma ogromny wpływ na atmosferę i klimat we wnętrzu. Warto o tym pamiętać, gdy planujemy aranżację salonu, sypialni, a także kuchni, korytarza czy wnętrz bardziej użytkowych. Najwięcej możliwości dają nam duże, puste ściany, na których nie ma żadnych mebli ani innych elementów dekoracyjnych. Wtedy obrazy pejzaże z równinami i dolinami będą prawdziwym strzałem w dziesiątkę. Im większy obraz, tym lepszy efekt końcowy uzyskamy. Oczywiście, pod warunkiem, że pod względem stylistyki i kolorystyki dopasujemy go do klimatu wnętrza. Podczas gdy w jednych pomieszczeniach sprawdzą się obrazy pejzaże z dolinami w pięknych i intensywnych kolorach, w innych o wiele lepszy efekt dadzą dekoracje utrzymane w kolorystyce szarości, zamglone, tworzące nostalgiczny i pełen tęsknoty nastrój.

Obrazy z motywem doliny optycznie powiększą przestrzeń

Wszelkie dekoracje, które wykorzystują fotografie rozległych przestrzeni są sprawdzonym rozwiązaniem w niedużych wnętrzach, które potrzebują optycznego powiększenia. W takich pomieszczeniach raczej nie sprawdzają się abstrakcje czy geometryczne kształty bądź ciemne obrazy, które mogą dodatkowo przytłaczać i zaciemniać przestrzeń. Natomiast rozległa dolina, która ciągnie się aż po horyzont sprawdzi się doskonale. Gdy powiesimy taki obraz na ścianie, możemy uzyskać efekt głębi i trójwymiarowości. Rzeczywistość będzie mieszała się z tym, co na obrazie, a osoby przebywające w pomieszczeniu będą mogły zapatrzyć się w dal nawet wtedy, gdy wnętrze nie będzie oszałamiających rozmiarów. Obrazy z motywem doliny najlepiej jest wieszać na głównych ścianach, gdyż są bardzo mocnym elementem dekoracyjnym. Na pewno będą przyciągały spojrzenia i tworzyły wyjątkowy nastrój.

Obrazy pejzaże z równinami – nie tylko w nieśmiertelnej klasyce

Na hasło dolina obraz mogą nam przychodzić na myśl obrazy dawnych malarzy, którzy często czerpali pełnymi garściami z tego, co nas otacza – z potężnej przyrody w jej przeróżnych wydaniach. Nic więc dziwnego, że obrazy pejzaże doskonale sprawdzają się w klasycznych czy retro wnętrzach. Dobrze współgrają z wystrojem vintage, mogą być uzupełnieniem innych dekoracji utrzymanych w podobnej stylistyce. Jednak obraz doliny może być też świetnym elementem dekoracyjnym we wnętrzach nowoczesnych, skandynawskich, minimalistycznych, a także tych, które są inspirowane naturą i stylem eko. Warto wtedy zadbać o ich odpowiednią oprawę – bardzo mocny w wyrazie obraz potrzebuje dosyć stonowanego i spokojnego tła. Najlepiej będzie prezentował się we wnętrzu, które jest urządzone w stonowanych kolorach i bez większych szaleństw aranżacyjnych.

Obrazy solidnie wykonane

Bez względu na to, czy na fotografii znajduje się równina czy dolina, obraz powinien nie tylko cieszyć oczy, ale również być solidnie wykonany. Dekoracje ścienne to coś, co wybieramy raz na wiele lat – będą nam towarzyszyły przez długi czas. Warto zadbać, by były to obrazy, które nie wyblakną i nie stracą na atrakcyjności nawet po wielu latach na ścianie. W naszej ofercie znajdziesz obrazy z motywem doliny, motywem górskim czy motywem lasu, które wykonane są z dbałością o najdrobniejsze szczegóły. Oferujemy obrazy na płótnie canvas, obrazy drukowane na papierze w eleganckich ramach, a także obrazy na specjalnych panelach, które po zamontowaniu na ścianie dają efekt trójwymiarowości i głębi. Wszystkie nasze propozycje powstają w zaawansowanej technologii druku przy użyciu atramentu żelowego. Daje on doskonały efekt końcowy, świetnie odwzorowuje kolory oraz drobne elementy świata przedstawionego na obrazie. Atrament żelowy jest bezpieczny, antyalergiczny i wyjątkowo trwały – nie blaknie z biegiem czasu, jest odporny na zabrudzenia i zniszczenia. Wybierając nasze obrazy z motywem doliny możesz mieć pewność, że będą cieszyły oczy nawet po wielu latach od ich zamontowania na ścianie.

    • Zarejestruj się