Obrazy Pop Art

Wybrane dla Ciebie

Pop art - obrazy dla odważnych

Pop art wraz ze swoją radością i optymizmem był odpowiedzią zmęczonych II wojną światową Brytyjczyków. Doświadczone ubóstwem, strachem i niepokojami wojny społeczeństwo było złaknione zabawy, muzyki i koloru. Na takim gruncie rozwinął się pop art, czyli sztuka popularna. Choć zabłysnął w Europie, najbardziej rozwinął się w Stanach Zjednoczonych. Najpierw obrazy pop art i nonszalancję, z jaką były urządzane wnętrza w tym stylu pokochali artyści, później właściciele prywatnych wnętrz. Do dziś pop art cieszy się niesłabnącą popularnością wśród osób, które cenią sobie fantazję i ekstrawagancję oraz lubią otaczać się kolorami.

Pop art: obrazy i autorzy

Kultową postacią, która wzięła na warsztat styl pop art i rozwinęła jego kunszt był Andy Warhol. Nie tylko tworzył, ale również skupiał całą śmietankę towarzyską i artystyczną wokół swojej pracowni i legendarnego klubu Studio 54. Jest uważany za ojca chrzestnego stylu, a jego obrazy w stylu pop art po dziś dzień cieszą się niesłabnącą popularnością nie tylko wśród artystów, ale również właścicieli wnętrz o nietuzinkowym guście. Feeby ma w swojej ofercie cały wachlarz jego prac i wariacji na ich temat. Mamy do wyboru słynny portret Marilyn Monroe w różnych kolorach, wielobarwną podobiznę Królowej Elżbiety czy kultowe puszki zupy Campbell. Równie dużą popularnością cieszą się obrazy pop art Roya Lichtensteina, którego sztuka jest ukłonem w stronę komiksu. Największą popularność przyniosły mu obrazy przedstawiające popularne postaci z kreskówek Disney’a i komiksy ze scenkami rodzajowymi z życia codziennego. Wielbiciele pop artu, aranżując swoje wnętrza, chętnie sięgają po sztukę popularną w jej współczesnej odsłonie, czyli wydaniu Banksy’ego. Street art z ulicy przenosi się do wnętrz, a „Ekonomia”, „Całujący się policjanci” czy charakterystyczne małpki coraz częściej goszczą w naszych domach.

Obrazy pop art do kolorowych i ekstrawaganckich wnętrz

Wnętrze w stylu pop art to przede wszystkim obecność intensywnych i kontrastujących kolorów oraz tworzyw sztucznych. To stylistyka dla odważnych osób, które nie boją się nietypowych rozwiązań. Może być w niej utrzymane całe pomieszczenie albo urządzone tylko niektóre strefy. W obu przypadkach obrazy pop art będą doskonałym uzupełnieniem aranżacji. Pop art chętnie sięga po wyraźne, geometryczne formy i czasem balansuje na granicy kiczu. Doskonale rozumieją to dekoratorzy wnętrz, którzy lubią zabawę konwencją. Styl, tak jak jego miłośnicy, uwielbia eksperymenty.

Motywy obrazów w stylu pop art

Przy urządzaniu wnętrz w stylu pop art niezbędne jest poczucie humoru i dystans. Osoby otwarte na świat i wszelkie przejawy twórczości z pewnością chętnie sięgną po „Kota w okularach”, który ostatnio zwojował serca miłośników aranżacji wnętrz. Amatorom soczystych kolorów powinny również przypaść do gustu takie obrazy pop art jak „Ptak w koronie” czy „Niedźwiedź z cygarem” albo różne wariacje na temat flaminga, któremu podczas kilku ostatnich sezonów daliśmy się oczarować. Feeby proponuje również galerię bohaterów masowej wyobraźni jak ikony sportu, gwiazdy muzyki, celebryci czy aktorzy. To świetne rozwiązanie do pokoju nastolatka, który przy pomocy obrazu pop art może wyrazić swoje upodobania.

Obrazy w stylu pop art na prezent

Nie masz pomysłu na prezent? Pop-art obrazy będą świetnym rozwiązaniem! Obdarowani sztuką znajomi i przyjaciele z pewnością docenią ładunek energetyczny, jaki płynie z kultowych prac Andy’ego Warhola czy Roy’a Lichtensteina. Dzięki obrazom w stylu pop art czy to street art czy graffiti, które zawisną w mieszkaniu Twoich bliskich, nie pozwolisz o sobie zapomnieć przez długie lata. Reprodukcje, które proponuje Feeby charakteryzują się wyjątkową wytrzymałością. Dbamy o solidne obramowanie i wysoką jakość materiałów. Nasze obrazy są drukowane na elastycznej tkaninie typu canvas o strukturze zbliżonej do płótna malarskiego. Wydruk na tym materiale uzyskuje szlachetny wygląd i interesującą fakturę. To także gwarancja niezwykłej dokładności zadruku oraz idealnego odwzorowania kolorów.

    Kategorie

    Aktywne filtry (0)

    • Zarejestruj się