Mistrzowskie reprodukcje obrazów - Vincent van Gogh

  Za życia niedoceniany, dziś ulubieniec wszystkich, którym bliska jest sztuka. Holenderski malarz Vincent van Gogh w historii zapisał się wielkimi literami dzięki nowatorskiemu stylowi, jaki stworzył i palecie barw, która potrafi zahipnotyzować. Obecnie jest powszechnie uważany za jednego z największych malarzy, a jego prace wywarły silny wpływ na sztukę XX wieku i wciąż inspirują.

  Vincent van Gogh urodził się w 1853. Zanim zaczął tworzyć próbował swoich sił w zawodzie handlarza dziełami sztuki, nauczyciela i misjonarza. Po farby sięgnął tuż przed 30. rokiem życia, a swoje najbardziej znane dzieła stworzył w ciągu dwóch ostatnich lat. Jego prywatne życie jest również przedmiotem fascynacji, a historia z obciętym uchem jest tematem spekulacji. Artysta w ciągu swego życia cierpiał na napady lękowe i narastające ataki spowodowane zaburzeniami psychicznymi. Zmarł w wieku 37 lat jako twórca nieznany szerszemu ogółowi, w wyniku postrzału z broni palnej – prawdopodobnie samobójczego.

  Jest autorem ponad 2000 dzieł, w tym: 870 obrazów, 150 akwarel i ponad 1000 rysunków i 133 szkiców listowych. Dziś jego liczne autoportrety, pejzaże, portrety i słoneczniki należą do najbardziej rozpoznawalnych i najdroższych dzieł sztuki na świecie.

  Ekspresjonistyczne obrazy w Twoim domu

  Nic nie stoi na przeszkodzie, by reprodukcje obrazów Vincenta van Gogha zagościły w Twoim domu. Będą wyrazem zamiłowania do sztuki najwyższych lotów. W ofercie Feeby znajdziesz jego najbardziej znane i rozpoznawalne prace jak „Słoneczniki”, „Gwiaździsta noc” czy „Taras kawiarni w nocy”. Te reprodukcje z pewnością przypadną do gustu wielbicielom sztuki. Po reprodukcje obrazów Vincenta van Gogha chętnie sięgną właściciele domów urządzonych w stylu rustykalnym. W stylistykę takich wnętrz doskonale wpisze się „Pole pszenicy z krukami”, „Siesta czy „Stary człowiek w smutku”. Ciepła kolorystyka, w jakiej są utrzymane, doskonale skomponuje się z masywnymi drewnianymi meblami i dużą ilością dodatków i tekstyliów, co jest niewątpliwie cechą charakterystyczną stylu rustykalnego. Miłośnicy talentu wielkiego twórcy ekspresjonizmu mogą sięgnąć również po autoportret van Gogha, który będzie wyrazem hołdu złożonego artyście.

  Idealnym miejscem do wyeksponowania wielkich dzieł jest salon. W końcu właśnie to pomieszczenie pełni najbardziej reprezentacyjną funkcję w domu. Reprodukcje obrazów Vincenta van Gogha do salonu nadają się wprost idealnie. Dobrze będą prezentować się również w sypialni. Szczególnie te, których tematem przewodnim jest noc. Wprowadzają w błogi nastrój, jednocześnie intrygując. Niezależnie od tego na jaką tematykę reprodukcji obrazów Vincenta van Gogha się zdecydujemy, możemy być pewni najwyższej jakości produktu. W Feeby odwzorowujemy najbardziej szczegółowe detale.

  Reprodukcje obrazów - Vincent van Gogh na płótnie, plakatach i deko panelach

  Reprodukcje dzieł wielkich mistrzów takich jak Gustav Klimt, Claude Monet czy Leonardo da Vinci wymagają odpowiedniej oprawy. Szczególną wagę powinniśmy przyłożyć do sposobu wyeksponowania obrazu na ścianie. Każdy z nich powstaje w Feeby na indywidualne zamówienie, więc możesz żonglować możliwościami. Każda z opcji ma swoje zalety.

  Obrazy na płótnie to najbardziej klasyczna wersja. Tkanina jest naciągana na ramę MDF mocno i solidnie. Wyróżnia nas to, że grafika jest nadrukowana również na bokach obrazu, dzięki czemu nasze ścienne dekoracje prezentują się bez zarzutu.

  Plakaty w ramie to propozycja do wnętrz utrzymanych w bardziej nowoczesnej stylistyce. Są współczesną alternatywą dla obrazów na płótnie. Są drukowane na satynowym papierze wysokiej jakości i dostępne w różnych rozmiarach. Efekt podkreśla również elegancka rama, która występuje w czterech kolorach do wyboru: białym, czarnym, naturalnym albo kolorze ciemnego drewna.

  Interesującym rozwiązaniem na ścianę są również panele dekoracyjne. Dzięki płycie MDF panel nie przylega bezpośrednio do ściany, a to sprawia wrażenie trójwymiarowości. To strzał w dziesiątkę dla osób, które poszukują ciekawych nowatorskich rozwiązań.

  • Zarejestruj się