Obrazy w stylu nowoczesnym – sztuka współczesna w Twoim domu

  Ryzykowna, eksperymentalna, różnorodna – tak postrzegamy sztukę współczesną, która budzi w odbiorcach coraz większe zainteresowanie. Nie podchodzimy już do niej z taką rezerwą jak kiedyś. Cóż, w końcu z obrazami w stylu nowoczesnym zdążyliśmy się już obyć i zżyć. Historię sztuki współczesnej liczymy od czasów powojennych, więc jest już z nami kilka dobrych dekad i zdążyła się już rozgościć w naszych salonach, sypialniach i gabinetach. Bez względu na to w którą stronę skręcisz podczas wyboru obrazów nowoczesnych do Twojego domu możesz być pewien jednego – sztuka współczesna wprowadzi do Twojego wnętrza powiew świeżości i nową jakość. W Feeby czeka na ciebie ogromny wybór obrazów nowoczesnych na płótnie. Na osoby szukające nietypowych rozwiązań do swoich wnętrz czekają wielkoformatowe obrazy XXL, a także wieloczęściowe – złożone z trzech lub pięciu elementów. Wszystkie pomysły na wystrój Twojego wnętrza zrealizujesz w sklepie internetowym Feeby!

  Abstrakcje - obrazy nowoczesne do salonu

  Jeśli bliski jest Ci minimalizm, Twoje zainteresowania z pewnością krążą wokół abstrakcji. Odkrywanie tego nurtu w sztuce może okazać się naprawdę fascynujące. Obrazy nowoczesne – abstrakcje opierają się głównie na instynkcie artysty, nie ma tu z góry określonych reguł i zasad. Abstrakcja to sztuka eksperymentu i oderwania od rzeczywistości. Po łacinie abstractio znaczy właśnie oderwanie. Artysta nie stara się naśladować natury, komunikuje się z odbiorcą za pomocą środków wyrazu takich jak barwa, kontrast czy kształt. Zestawienia linii, plam, płaszczyzn i brył na obrazach w stylu nowoczesnym będą doskonałym akcentem we wnętrzach utrzymanych w stylu minimalistycznym. Gładkie powierzchnie i surowe formy wymagają odpowiedniej oprawy i akcentu, by przestrzeń nie sprawiała wrażenia nudnej. Taki koloryt wnoszą właśnie obrazy nowoczesne do salonu. Prosta forma i ograniczona paleta kolorystyczna mebli i dodatków stanowi doskonałe tło do wyeksponowania abstrakcji.

  Obrazy nowoczesne na płótnie – efekt 3d i sztuka złudzenia optycznego

  Optical Art, czyli sztuka optyczna, w skrócie zwana op-artem bazuje na złudzeniu optycznym. Jeśli kojarzycie modne ostatnio tapety w geometryczne wzory 3d i obrazy w stylu nowoczesnym, od których mieni się w oczach – to właśnie op-art! W sklepie Feeby czeka na Ciebie ich ogromny wybór.

  Sztuka optyczna bawi się formą, zazwyczaj pomijając treść. Artyści, którzy sięgnęli po ten nurt bawią się tworząc efekt głębi i wypukłości, ruchu i falowania, migotania i pulsowania. Takie rezultaty osiągane są za pomocą układu rozszerzających się i zwężających linii lub powtarzających się i mijających form geometrycznych.

  Jeśli marzy Ci się zabawa formą warto sięgnąć po op-artowe obrazy nowoczesne, parawany czy tkaniny obiciowe, na których świetnie prezentują się geometryczne motywy. Taka ozdoba nie znosi konkurencji. Złudzenie optyczne, jakie ma wywołać wymaga gładkiego tła, to w końcu ona gra tu główną rolę! Tak wyraźne dekoracje jak obrazy nowoczesne czy inne elementy wystroju nawiązujące do sztuki optycznej lubią sąsiedztwo monochromatycznych ścian i dodatków. Oprócz obrazów w stylu nowoczesnym puszczającym oko w stronę op-artu, niezwykle modne są tkaniny tapicerskie wywołujące złudzenie optyczne. Pamiętajmy jednak o umiarze. Obrazy nowoczesne na płótnie są na tyle efektownym akcentem, że grają rolę bohatera wnętrza.

  Wysoka jakość i duża różnorodność tylko w Feeby

  Każdy obraz nowoczesny powstaje na indywidualne zamówienie, więc możesz żonglować możliwościami. Każda z opcji ma swoje zalety. Proponujemy obrazy nowoczesne na płótnie, plakaty i panele dekoracyjne, a także fototapety, parawany i zegary. Każda z tych dekoracji może zagościć w Twoim domu! W sklepie internetowym Feeby znajdziesz wszystko w jednym miejscu!

  Jeśli nie wiesz jakie obrazy w stylu nowoczesnym wybrać, zapraszamy do kontaktu. Nasz dział obsługi klienta chętnie pomoże, odpowiadając na Twoje pytania. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w branży home decor konsultanci Feeby z powodzeniem doradzają w zakupie dekoracji.

  • Zarejestruj się