Obrazy w stylu orientalnym – śladem odległych kultur

  Orient intrygował Europejczyków od zawsze. Fascynacja dalekimi kulturami wracała falami nie tylko w literaturze i filozofii, ale również w kuchni i oczywiście wnętrzarstwie. Choć dalekie podróże są dziś znacznie łatwiejsze i bardziej dostępne, wciąż szukamy inspiracji w kulturze Wschodu – zwłaszcza hinduskiej, japońskiej, arabskiej, perskiej i chińskiej. Jeśli podzielasz te fascynacje i podobają Ci się obrazy w stylu orientalnym, jesteś w odpowiednim miejscu. Sklep internetowy Feeby otwiera przed Tobą szeroki wachlarz możliwości. Proponujemy klasyczne obrazy orientalne na płótnie, plakaty w ramie i panele dekoracyjne. Na osoby szukające nietypowych rozwiązań do swoich wnętrz czekają wielkoformatowe obrazy XXL, a także wieloczęściowe – złożone z trzech lub pięciu elementów. Wszystkie pomysły na wystrój Twojego wnętrza zrealizujesz w sklepie internetowym Feeby!

  Maroko, Indie czy Japonia? Obrazy orientalne na płótnie – sposób na podróż w nieznane

  Zazwyczaj punktem wyjścia do aranżacji wnętrza w stylu orientalnym są dalekie podróże – te, które wspominamy z nostalgią lub te, o których marzymy. Stylistyka Orientu to bardzo szerokie pojęcie – od Północnej Afryki po Daleki Wschód, a nawet Indonezję. Już na etapie projektu, zdecyduj się na obranie jednego kierunku i konsekwentnie podążaj tą drogą. Na początku więc zastanów się czy bliższa jest Ci bogata ornamentyka charakterystyczna dla architektury i wystroju wnętrz Maroka, nasycone kolorami Indie czy subtelna Japonia ze skłonnością do minimalizmu. Na dekoracyjność i intensywność barw z pewnością chętnie postawią optymiści z zacięciem artystycznym, a estetykę Japonii polubią osoby, które poszukują wyciszenia. Idealnym dopełnieniem każdej aranżacji są obrazy w stylu orientalnym.

  Obrazy z motywem orientalnym do pokoju gościnnego, salonu i sypialni

  Obrazy orientalne na płótnie zachwycają estetyką i wprowadzają do wnętrza atmosferę spokoju i relaksu. To właśnie za sprawą wyciszających motywów, które widnieją na obrazach w stylu orientalnym będziemy mogli odetchnąć po ciężkim dniu. Sprawdź ofertę Feeby, a na pewno wśród naszych obrazów z motywem orientalnym do pokoju uda Ci się znaleźć ten wymarzony. Przed Tobą szeroki wachlarz możliwości! Motywy takie jak kamienie czy trawy bambusa kojąco wpływają na system nerwowy, a wizerunek Buddy przypomina o osobistych potrzebach, skłania do refleksji i zagłębienia się w siebie. Osobom, które szukają inspiracji, polecamy również obrazy orientalne na płótnie z mandalami. Są oryginalne i intrygujące, będą doskonałym dopełnieniem wnętrza urządzonego w stylu orientalnym, a jednocześnie wpłyną na jego harmonię. Wszystkie motywy obrazów w stylu orientalnym są dostępne w szerokiej palecie kolorystycznej, dzięki czemu z łatwością dopasujesz je do wystroju Twojego wnętrza. Od Ciebie zależy czy postawisz na pobudzające czerwienie i fiolety czy wyciszające beże i szarości. Obrazy z motywem orientalnym do pokoju to piękny sposób na aranżację domowej przestrzeni.

  Feeria barw lub oaza spokoju – szeroki wachlarz możliwości tylko w Feeby!

  Sięgając po estetykę Orientu, szukamy harmonii i spokoju. Dobór kolorystyki będzie zależał od tego, jaki kierunek obierzemy. Jeśli chcemy, by wystrój wnętrza działał na nas stymulująco, powinniśmy zwrócić się w stronę Maroka czy Indii. Dominują tu nasycone barwy jak fiolet, pomarańcz, czerwień, intensywny róż, turkus czy złoto. Nie musimy bać się odważnych połączeń kolorystycznych i feerii barw. Paleta nasyconych barw, które występują na obrazach w stylu orientalnym dostarcza ogromnej dawki pozytywnej energii.

  Znacznie bardziej powściągliwa jest estetyka inspirowana kulturą Japonii. Tu oszczędnie operujemy barwą stawiając na biel oraz jasne odcienie szarości i beżu w kolorystyce ścian. Japoński styl lubi minimalizm i jego elementy dobrze będą wyglądać w takim właśnie zestawieniu. Akcenty kolorystyczne pojawiają się sporadycznie. Obrazy orientalne na płótnie nawiązujące do kultury Japonii to motyw pagody, kwitnącej wiśni czy czerwonego słońca.

  Bez względu na kierunek, jaki obierzesz, obrazy z motywem orientalnym do pokoju to przepis na oryginalny i intrygujący wystrój wnętrza.

  • Zarejestruj się