Obrazy w stylu pop art – przepis na kolor i optymizm

  Dystans i poczucie humoru to niezbędne cechy, by urządzić mieszkanie w stylu pop art. Radość i optymizm były odpowiedzią zmęczonych II wojną światową Brytyjczyków. Doświadczone ubóstwem, strachem i niepokojami wojny społeczeństwo było złaknione zabawy, muzyki i koloru. Na takim gruncie rozwinął się pop art, czyli sztuka popularna. Trend natychmiast podchwycili Amerykanie, gdzie triumfy święcił legendarny Andy Warhol i jego kultowe Studio 54, które gościło gwiazdy, ludzi kultury i sztuki i największych imprezowiczów ówczesnego Nowego Jorku. Styl, który najpierw ujął amerykańską śmietankę towarzyską szybko przeniósł się z barów i klubów do prywatnych wnętrz. Trudno się dziwić. Meble i obrazy w stylu pop art urzekają kolorem i wprowadzają do domowej przestrzeni gigantyczną dawkę pozytywnej energii. Jeśli marzą Ci się obrazy pop art. do pokoju, dobrze trafiłeś! Sklep internetowy Feeby otwiera przed Tobą wachlarz możliwości!

  Obrazy pop art na płótnie, plakacie i deko panelu

  Każdy obraz powstaje na indywidualne zamówienie, więc możesz żonglować możliwościami. Każda z opcji ma swoje zalety.

  Obrazy pop art na płótnie to najbardziej klasyczna wersja. Tkanina jest naciągana na ramę MDF mocno i solidnie. Wyróżnia nas to, że grafika jest nadrukowana również na bokach obrazu, dzięki czemu nasze ścienne dekoracje prezentują się bez zarzutu.

  Plakaty w ramie to propozycja do wnętrz utrzymanych w bardziej nowoczesnej stylistyce. Są współczesną alternatywą dla obrazów pop art na płótnie. Są drukowane na satynowym papierze wysokiej jakości i dostępne w różnych rozmiarach. Efekt podkreśla również elegancka rama, która występuje w czterech kolorach do wyboru: białym, czarnym, naturalnym albo kolorze ciemnego drewna.

  Ciekawym rozwiązaniem na ścianę są również panele dekoracyjne. Dzięki płycie MDF panel nie przylega bezpośrednio do ściany, a to sprawia wrażenie trójwymiarowości. To strzał w dziesiątkę dla osób, które poszukują ciekawych nowatorskich rozwiązań.

  Królestwo Andy’ego Warhola - obrazy pop art do pokoju

  Pop art od czasów swojego debiutu sukcesywnie nabierał rozpędu, by w latach 60. osiągnąć apogeum popularności. Andy Warhol, który po dziś dzień jest uważany za ojca chrzestnego i ikonę stylu, zajął się masową produkcją obrazów pop art. na płótnie i seryjnych kompozycji. Bohaterami jego prac stały się przedmioty codziennego użytku jak puszka zupy Campbell czy butelka coca coli, banany czy pudełko proszku do prania, które celowo wyniósł do rangi dzieł sztuki. Zajmował się również seryjną produkcją portretów największych gwiazd ówczesnego świata rozrywki jak Brigitte Bardot, Marilyn Monroe, Elvis Presley, Jackie Kennedy, Marlon Brando czy Elizabeth Taylor. Po dziś dzień jego prace i wariacje na ich temat są chętnie wieszane na ścianach. W Feeby znajdziesz dziesiątki jego obrazów pop art na płótnie. Jeśli nie wiesz jaki plakat na prezent wybrać, zapraszamy do kontaktu. Nasz dział obsługi klienta chętnie pomoże, odpowiadając na Twoje pytania. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w branży home decor konsultanci Feeby z powodzeniem doradzają w zakupie obrazów w stylu pop art. i innych dekoracji.

  Twój kolorowy świat - obrazy pop art do salonu i sypialni

  Dziś obrazy w stylu pop art przedstawiają nie tylko bohaterów masowej wyobraźni jak ikony sportu, gwiazdy muzyki, celebrytów czy aktorów. Znajdziemy na nich również zwierzęta, jak choćby kultowego już Kota w okularach. Wobec obrazów pop art do salonu czy sypialni nie sposób pozostać obojętnym. Przekaz, który za sobą niosą, wprowadza w pozytywny nastrój i, choć często skłania do refleksji nad istotą i granicami konsumpcjonizmu, ich ekspresyjny charakter wnosi do wnętrza żywiołowość i dużą dawkę poczucia humoru. Obrazy w stylu pop art z pewnością nie będą pociągały spokojnych introwertyków. Główną zasadą w aranżowaniu wnętrz w tym stylu jest… łamanie zasad. Takie podejście do wzornictwa przemysłowego powinno urzec osoby z dystansem do siebie i świata oraz ludzi otwartych na sztukę i uznających jej płynne granice.

  • Zarejestruj się