Jak dopasować ramę do obrazu i plakatu ?
Dodane przez     lis 15, 2017     Home    0 Komentarze
Jak dopasować ramę do obrazu i plakatu ?

Nowoczesne ramy dla pomysłów  & dekoracji

Gdy wnętrzu doskwiera pustka, miłe towarzystwo dekoracji podniesie na duchu Ciebie, Twoich domowników, gości lub współpracowników. Przyjemnie jest zawiesić oko na estetycznych przedmiotach. Jeszcze przyjemniejsze jest tworzenie galerii od podstaw. Wszak proces kreacji uwalnia endorfiny, relaksuje. Komponowanie na ścianie, dobieranie kolorów i...pasujących ram do obrazów to okazja do zabawy i pożytek dla Twojego wnętrza. Możesz zaangażować do twórczej działalności rodzinę, przyjaciół, znajomych.  Śmiało, spróbuj, nic nie stracisz :)

 Jeśli masz obawę, że zamienisz się z oprawiającego w oprawcę obrazu, nie panikuj. Krótka ściaga (w sam raz na przerwę kawową) przekona Cię, że optymalny dobór oprawy do nowoczesnych obrazów czy plakatów  nie jest trudny. Zobacz poniższe wskazówki. Tam kryje się odpowiedź  na pytanie " Jak znaleźć dobrą ramę"  ? i  prosta droga do praktycznej metamorfozy

Kontrast czy spójność ? Dobierz ramę do obrazu i stylu wnętrza

Gdy pada pytanie " Jak znaleźć dobrą ramę" , warto skupić sie na trzech celach: obrazie, wnętrzu i oprawie. Z oprawami ozdób jest tak samo jak z oprawkami okularów - mają ukrywać mankamenty i podkreślać atuty atuty wizerunku (w tym przypadku ściany). Rama dodaje dziełu krzepy siłacza, wyróżnia najistotniejsze składniki ozdoby ściennej.  Przemyślana stylizacja zaakceptuje tylko jednego towarzysza z obcej planety.  Przykładowo: łącząc  dekoracyjną ramę z obrazem abstrakcyjnym w nowoczesnym wystroju, zyskamy  niebanalny,  nie całkiem trafiony efekt.  Natomiast delikatne portrety lub  łagodne  pejzaże  pokochają towarzystwo klasycznych ramek z błyszczącym wykończeniem. Eleganckie zestawienie z akcentem złota lub srebra uczyni wnętrze w typie glamour, retro, eklektycznym bardziej wyrafinowanym.

dekoracyjna rama do obrazów

Lubisz kontrasty? Przeciwieństwa się przyciągają w życiu, w modzie podkręcają look sylwetki, a w wystroju wnętrz robią rewolucję. Kontrasty są super, jeśli do siebie pasują. Kreują  energetyczne  przestrzenie niemal na zawołanie. Przekonasz się o tym, gdy wprowadzisz na białej/ jasnej  ścianie czarną rame zawierającą  obraz  z mocnym, abstrakcyjnym wzorem.

ramy do nowoczesnych obrazów

Rustykalnie czy nowocześnie - jaki styl wybierasz?

W poszukiwaniach ramy do obrazu  możesz  przyjąć regułę: na zasadzie podobieństwa kolorystyki i stylu. Najciekawsze stylizacje  wnętrz typu shabby chic, parisiene i vintage nie potrafią się obejść bez łagodności rustykalnych ramek w kolorze wybarwionej bieli lub kremowym. Romantyczny, dawny klimat dekoracji  podsyca  widoczny wzór usłojenia. Jasne obrazki vintage oprawione w drewniane ramki do obrazów z przecierkami  wprowadzają do pomieszczenia ponadczasową elegancję , dodają ścianom lekkości wizualnej.

ramki do posterów nowoczesnych

Do współczesnej grafiki, digital painting i plakatów  skandynawskich  pasują oprawy w prostym, klasycznym kroju. Nie odwracają uwagi od kompozycji, nie konkurują, lecz pomagają opowiadać historię, którą koniecznie chce opowiadać artysta. 

ramki do plakatów styl boho

Stylizacje eko lub boho preferują naturalność w palecie barw, wzory i kolory zaczerpniete z lasu, wierzeń indiańskich, legend.  Ramka w kolorze surowego drewna, z imitacją słojów podkresli estetykę kompozycji z łapaczem snów, totemicznych rogów, piór lub innych....

  Białe lub naturalne, uniwersalne ramki do plakatów  dodadzą wdzięku oprawianym obrazom przeznaczonym do pokoi dziecięcych. Razem z poduchami, zabawkami i tekstyliami aktywnie wspomagają misję błyskawicznego upiększania kącika malucha.

Idealna oprawa dla obrazu malowanego na płótnie to...

Solidna konstrukcja, otaczająca  w bezpieczny sposób krosno i płótno obrazu.  Również w tym przypadku niezawodnym materiałem gwarantującym trwałość ramy będzie drewno. Optymalna oprawa dla obrazu o znacznej wartości rynkowej  przeważnie  jest wzmocniona plecami z płyty , uposażona w zawieszki w pionie i poziomie. Mocne ramy do obrazów oryginalnych, z głęboko wyciętymi ramionami chronią  obraz w trakcie ekspozycji i uczytelniaja go na ścianie. Stylowa  i nowoczesna oprawa dla obrazu podkreśla walor dekoracji. Przedłuża w rzeczywistości  żywotność dzieła sztuki, i tym samym pozwala widzowi cieszyć się nim przez długie lata.

rama do malarstwa na płótnie

Na rynku zpotkasz mnóstwo odcieni opraw, co ułatwia dopasowanie ramy do pejzażu, reprodukcji czy portretu. 

Gdy obraz zawiera przewagę ciepłych tonów - sięgnij po odcienie ciepłego drewna, bądź ciepłego beżu. Gdy obraz utrzymany jest w chłodnych kolorach  - dopasujesz do niego ramę w kolorze białym, czarnym lub zimnej szarości.

Najważniejsze, aby był dla ciebie intrygujący i estetyczny za każdym razem , gdy na niego patrzysz.

dębowe ramy obrazy współczesne

I to już wszystko. widzisz, to nie było takie trudne:)  W następnej części dowiesz się jak dobierać oprawy do zdjęć.

 Jeśli nadal odczuwasz  obawy, że  wyobraźnia zawiedzie cie w kluczowym momencie poszukiwań, mamy dla ciebie kilką  inspiracji wśród gotowych zestawów obrazów - już  oprawionych i gotowych do powieszenia.  Możesz odetchnąć z ulgą i pomyśleć o wymarzonej metamorfozie :)

A jakie wy macie patenty na dobieranie oprawek?  Zgodnie z kolorem, czy przeciwnie ? Podzielcie się pomysłami , a chętnie je wykorzystamy w przyszłych postach :)

Powiązane produkty

Napisz odpowiedź

* Nazwa
* E-mail: (nieopublikowany)
   Strona url strony zhttp://)
* Komentuj
* * 2007-2016 PrestaShop * * NOTICE OF LICENSE * * This source file is subject to the Academic Free License (AFL 3.0) * that is bundled with this package in the file LICENSE.txt. * It is also available through the world-wide-web at this URL: * http://opensource.org/licenses/afl-3.0.php * If you did not receive a copy of the license and are unable to * obtain it through the world-wide-web, please send an email * to license@prestashop.com so we can send you a copy immediately. * * DISCLAIMER * * Do not edit or add to this file if you wish to upgrade PrestaShop to newer * versions in the future. If you wish to customize PrestaShop for your * needs please refer to http://www.prestashop.com for more information. * * @author PrestaShop SA * @copyright 2007-2016 PrestaShop SA * @license http://opensource.org/licenses/afl-3.0.php Academic Free License (AFL 3.0) * International Registered Trademark & Property of PrestaShop SA *}
<1-- Usuniecie prestashop disclaimer -->