Jak dobrać odpowiednią ramę do zdjęcia ?
Dodane przez     lis 16, 2017     Home    0 Komentarze
Jak dobrać odpowiednią ramę do zdjęcia  ?

Odkrywaj emocje w ramach wspomnień 

 O korzyściach dekorowania wnętrz galeriami ramek  pisaliśmy nieraz. Będziemy robić to często, bo temat jak bumerang odbija się od słuchawki służbowego telefonu. Pomysłów i Waszych pytań wciąż przybywa, dlatego spieszymy z pomocą :) Co 6 wielbiciel fotografii teraz zastanawia się  ile zdjęć z ostatnich wakacji,  wydarzeń (ślub! nowy członek rodziny!) przemycić do aranżacji. Możliwości ekspozycji zdjęć we wnętrzu  roztaczają  wachlarz. Jeśli nie na ścianie, to możesz o nią oprzeć, postawić na komodzie, kominku, spoczniku, klatce schodowej. Dosłownie wszędzie gdzie tylko przyjdzie ochota.

Gdy pojawia się dylemat wyboru odpowiedniej oprawy do fotografii, rosną oczekiwania wybierającego . Rama do zdjęcia pełni taką samą funkcję dekoracyjną jak obraz, lampa, mebel czy modna kolorowa narzuta. Nie zdajemy się na przypadek, tylko szukamy najlepszych rozwiązań. Wczoraj podpowiadaliśmy w których ramach obrazy czują się najlepiej. Teraz garść pomysłów na oprawę fotografii.

Więcej lekkości w ramie z passepartout

Dla profesjonalistów zajmujących się zawodowo fotografią, oprawa z wewnętrznym kartonem to wartość dodana dla dzieła np. przeznaczonego na wystawę lub sprzedaż. Dodaje fotografii lekkości i wyróżnia zdjęcie na tle ściany/ innych ekspozycji.  Estetyczne, uniwersalne ramki na portrety, czy pejzaże znacznie lepiej prezentują się z wewnętrznym passepartout. Wewnętrzny kartonik z fazowanym otworem dodatkowo izoluje od frontowej szyby lub pleksy.  Czarno białe zdjęcia w ramie z papierowym "kołnierzykiem" pasują do wnętrz w stylu klasycznym i nowojorskim. Takie dekoracje Wnoszą do aranżacji elegancję i porządek.

Upiększanie domu lub biura gotowymi do powieszenia galeriami fotografii jest najbezpieczniejszym rozwiązaniem dla niepewnych amatorów - dekoratorów. Nie ma ryzyka pomyłki, bo szablon w zestawie porządkuje układ elementów. Dla estetyki ściany  nierówno, w nieładzie oznacza lepiej, bo dynamiczna galeria ożywia wygląd całośći.  Najważniejsze że Masz wszystkie cenne Ci osoby lub miejsca blisko :)

ramki na portrety passepartout

rama zdjęcia rodzinne galeria

W co oprawiać zdjęcia ślubne ?

Sesja narzeczeńska i weselna to proces oczekiwań.  Najpierw czeka się w napięciu na proces tworzenia, a potem na dzieło fotografa:)

Gdy para małżonków odbiera i otwiera po raz pierwszy album z weselnymi fotografiami, dzieje się coś fantastycznego. Nie można tego opisać. To trzeba zobaczyć... Wracają wzruszenia, wspomnienia, momenty wesołe, smutne, wyjątkowe. Pojawiają się łzy i euforia. A szczęściem i emocjami warto się podzielić z najbliższymi w formie zdjęć.  Oprawione i gotowe do wyeksponowania portrety ślubne to cenniejsza pamiątka, niż wydruk zapakowany w kartonik.  Postawione w salonie, na komodzie w sypialni cieszą oko i wnętrze.

Jeśli sesja  i  ślub był uroczystością tematyczną , warto skusić się na oprawy dedykowane ślubnym fotografiom. Rustykalne ramki na ślubne zdjęcia w białym kolorze z  przecierkami pasują do atmosfery sesji typu boho, sielskiej, romantycznej, paryskiej.

Ślubna  pamiątka w stylu rustykalnym to świetna dekoracja wnętrza. Duże i jasne zdjęcia w białych ramkach ożywiają i rozświetlają przestrzeń

ramki boho rustykalne zdjęcia ślubne

Czar patyny -  ramki dla zdjęć retro i wycieczka w czasie

Silne poczucie więzi z przodkami, sympatię do wiktoriańskiego blichtru przełóż na wystrój. Nie wstydź się sentymentów do dawnych epok. Klimat retro zaczyna się rodzić w szczegółach i detalach m in. stylizowanych ramkach na zdjęcia. Nawet gdy posiadasz nowoczesne mieszkanie, mozesz w jednej chwili wpuścić do niech kroplę retro- jeśli tylko masz na to ochotę. Wystarczy, że wprowadzisz na ścianie potężną galerię profilowanych ram w kolorze brązu.  Zobaczysz zupełnie inne, eleganckie  wnętrze-  zagości w nim duch międzywojennego saloniku na przedmieściach w dowolnym miejscu Europy.  Nowoczesne, lecz stylizowane na niemal stuletnie ramki retro na fotografie  podkręcą  aranżację wnętrz w klimatach steam punk, gotyckim, industrialnym lub angielskim. Imitacje przecierek, wypłowień desek to dodatkowa estetyka dla oprawianego zdjęcia.stylowe ramy retro do zdjęć

Kolory ramek i fotografia dziecięca...

Zasadniczo najmłodsi ulubieńcy obiektywu aparatu w każdej oprawie wyglądają zjawiskowo...bezkonkurencyjnie. Charakterystyczne zdjęcia Anne Gedes otworzyły nowe drogi w fotografii dziecięcej. Niemowlęta przebrane za zwierzątka, roślinki ułożone w koszyczkach , tiulowych poduchach. to esencja słodyczy i niewinności.  Jeśli fotografia docelowo ma zdobić jego własny pokoik, pastelowa ramka podkreśli jej walory stuprocentowo.   W modzie i trendach dziecięcych  królują jasne kolory, a wśród nich wiodą prym odcienie  jasnego różu, mięty i błękitu. Wybierając  drewniane ramy  w takich kolorach optymalnie dopasujesz oprawy zdjęć do wieku, płci i wystroju wnętrza dziecięcego pokoju. Neutralna Kremowa biel i szarość i mięta  pasują do nowoczesnych i skandynawskich stylizacji. Malinowy róż przypadnie do gustu małym księżniczkom, w których królestwach panuje stylowa elegancja.

ramy na zdjęcia dzieci newborn

ramki fotografie do pokoju dziecka

 

Napisz odpowiedź

* Nazwa
* E-mail: (nieopublikowany)
   Strona url strony zhttp://)
* Komentuj
* * 2007-2016 PrestaShop * * NOTICE OF LICENSE * * This source file is subject to the Academic Free License (AFL 3.0) * that is bundled with this package in the file LICENSE.txt. * It is also available through the world-wide-web at this URL: * http://opensource.org/licenses/afl-3.0.php * If you did not receive a copy of the license and are unable to * obtain it through the world-wide-web, please send an email * to license@prestashop.com so we can send you a copy immediately. * * DISCLAIMER * * Do not edit or add to this file if you wish to upgrade PrestaShop to newer * versions in the future. If you wish to customize PrestaShop for your * needs please refer to http://www.prestashop.com for more information. * * @author PrestaShop SA * @copyright 2007-2016 PrestaShop SA * @license http://opensource.org/licenses/afl-3.0.php Academic Free License (AFL 3.0) * International Registered Trademark & Property of PrestaShop SA *}
<1-- Usuniecie prestashop disclaimer -->