Caspar David Friedrich

Caspar David Friedrich (1774 - 1840 r.) w kolekcji obrazów

Magia z nutą bogactwa kolorów - te słowa najtrafniej określają malarstwo C. D. Friedricha – najsłynniejszego niemieckiego artysty  epoki romantyzmu. Gdy oglądasz obrazy zdolnego artysty, czujesz się jak w książce, która nigdy się nie kończy , i nie przestaje zadziwiać. W reprodukcjach Fr...

Caspar David Friedrich (1774 - 1840 r.) w kolekcji obrazów

Magia z nutą bogactwa kolorów - te słowa najtrafniej określają malarstwo C. D. Friedricha – najsłynniejszego niemieckiego artysty  epoki romantyzmu. Gdy oglądasz obrazy zdolnego artysty, czujesz się jak w książce, która nigdy się nie kończy , i nie przestaje zadziwiać. W reprodukcjach Friedricha możesz czytać tą opowieść  malarza we własnym języku, odkrywać jej tajemnice w domowym, lub biurowym zaciszu. Specyficzna  kolorystyka reprodukcji idealnie wpisuje się w różnorodne stylizacje. utrzymane w nurtach klasycznych, z przewaga bieli i jasnych kolorów. Beżowe i jasnobrązowe szkice swoją nastrojowością otulą niejedna sypialnię i kącik wypoczynkowy. Artystyczny pejzaż przynosi uspokojenie dla oczu i mentalne orzeźwienie umysłu, dlatego obrazy Friedricha w jasnych kolorach dodadzą optymizmu aranżacjom utrzymanym w ciemnych kolorach.

Romantyczny sen na jawie - stylowe malarstwo Friedricha dla każdego wnętrza

Jego pejzaże z pogranicza marzeń sennych i realnego świata , to opowieści złożone z ukrytych symboli – wysokich szczytów, opuszczonych cmentarzy, ruin zamków, kościołów, wyschłych drzew, zamyślonych postaci. Opowiadają o niewidzialnej przepaści pomiędzy człowiekiem a surowością natury. Friedrich w swoich obrazach przepowiada przedziwną, fascynującą  pogodę - niebo jest mgliste, mleczne, burzowe, tajemnicze, a roślinność znika gdzieś w oddali na wielopłaszczyznowych krajobrazach. Nostalgia i piękno w obrazach Friedricha  z widokiem gór są doceniane przez rzesze krytyków artystycznych i cieszą się niesłychaną popularnością na całym świecie (m in. wśród miłośników gotyckiej opowieści i literatury grozy). Z uwagi na wieloznaczność i poetykę, kopie dzieł Friedricha stanowią niepowtarzalną formę dekoracji wnętrza. Mgławicowy pejzaż zawieszony w salonie lub w gabinecie z pewnością uczyni taki aranż ciekawszym, stylowym, zmysłowym.

Baśniowe opowieści w reprodukcjach dzieł  C. G Friedricha do współczesnych aranżacji

Jeżeli poszukujesz dekoracji w romantycznym i mrocznym klimacie  - sięgnij po nowoczesny obraz canvas z reprodukcją dzieł Friedricha.   Motywy artystyczne obecne w twórczości niemieckiego romantyka przypadną do gustu osobom spragnionym poetyckich doznań w dekoracjach ścian. Styl Friedricha to nie tylko pejzaże, to również detale, szczegóły kompozycji. wszystko, co dzieje się pod ich powierzchnią.  Reprodukcje niemieckiego romantyka zawierają Pozorny niepokój, napięcie, opowieść budowaną kolorami.To estetyczne perełki, które wprowadzą dynamikę w spragnionym odmiany pomieszczeniu. Celną puenta na temat obrazów Friedricha są jego własne słowa "Malarz powinien malować nie tylko  to, co ma przed sobą, ale także to, co widzi wewnątrz siebie. Jeśli nie widzi nic wewnątrz, wtedy powinien przestać malować to, co jest przed nim". Wysoka jakość wykończenia, nasycone barwy wydruku na płótnie znakomicie odzwierciedlają wszelkie niuanse oryginalnej twórczości – niepokojącej i pięknej w wyrazie. Kompozycje autorstwa Friedricha idealnie eksponują swe walory w każdym wnętrzu urządzonym klasycznie i nowocześnie. Dzięki temu masz pewność, iż zmienią Twoją aranżację na lepsze.

Więcej
Pokazuje 1 - 36 z 36 elementów
* * 2007-2016 PrestaShop * * NOTICE OF LICENSE * * This source file is subject to the Academic Free License (AFL 3.0) * that is bundled with this package in the file LICENSE.txt. * It is also available through the world-wide-web at this URL: * http://opensource.org/licenses/afl-3.0.php * If you did not receive a copy of the license and are unable to * obtain it through the world-wide-web, please send an email * to license@prestashop.com so we can send you a copy immediately. * * DISCLAIMER * * Do not edit or add to this file if you wish to upgrade PrestaShop to newer * versions in the future. If you wish to customize PrestaShop for your * needs please refer to http://www.prestashop.com for more information. * * @author PrestaShop SA * @copyright 2007-2016 PrestaShop SA * @license http://opensource.org/licenses/afl-3.0.php Academic Free License (AFL 3.0) * International Registered Trademark & Property of PrestaShop SA *}
<1-- Usuniecie prestashop disclaimer -->