Plakaty w stylu orientalnym – śladem odległych kultur

Orient intrygował Europejczyków od zawsze. Fascynacja dalekimi kulturami wracała falami nie tylko w literaturze i filozofii, ale również w kuchni i oczywiście wnętrzarstwie. Choć dalekie podróże są dziś znacznie łatwiejsze i bardziej dostępne, wciąż szukamy inspiracji w kulturze Wschodu – zwłaszcza hinduskiej, japońskiej, arabskiej, perskiej i chińskiej. Jeśli podzielasz te fascynacje i podobają Ci się plakaty orientalne, jesteś w odpowiednim miejscu. Sklep internetowy Feeby otwiera przed Tobą szeroki wachlarz możliwości.

Plakaty w stylu orientalnym w ramie są współczesną alternatywą dla obrazów na płótnie. Są drukowane na satynowym papierze wysokiej jakości i dostępne w różnych rozmiarach. Efekt podkreśla również elegancka rama, która występuje w czterech kolorach do wyboru: białym, czarnym, naturalnym albo kolorze ciemnego drewna.

Wszystkie pomysły na wystrój Twojego wnętrza zrealizujesz w sklepie internetowym Feeby!

Maroko, Indie czy Japonia? Plakat orientalny – sposób na podróż w nieznane

Zazwyczaj punktem wyjścia do aranżacji wnętrza w stylu orientalnym są dalekie podróże – te, które wspominamy z nostalgią lub te, o których marzymy. Stylistyka Orientu to bardzo szerokie pojęcie – od Północnej Afryki po Daleki Wschód, a nawet Indonezję. Już na etapie projektu, zdecyduj się na obranie jednego kierunku i konsekwentnie podążaj tą drogą. Na początku więc zastanów się czy bliższa jest Ci bogata ornamentyka charakterystyczna dla architektury i wystroju wnętrz Maroka, nasycone kolorami Indie czy subtelna Japonia ze skłonnością do minimalizmu. Na dekoracyjność i intensywność barw z pewnością chętnie postawią optymiści z zacięciem artystycznym, a estetykę Japonii polubią osoby, które poszukują wyciszenia. Idealnym dopełnieniem każdej aranżacji są plakaty w stylu orientalnym.

Plakaty orientalne do pokoju gościnnego, salonu i sypialni

Plakaty w stylu orientalnym zachwycają estetyką i wprowadzają do wnętrza atmosferę spokoju i relaksu. To właśnie za sprawą wyciszających motywów, które widnieją na plakatach orientalnych będziemy mogli odetchnąć po ciężkim dniu. Sprawdź ofertę Feeby, a na pewno wśród naszych plakatów w stylu orientalnym uda Ci się znaleźć ten wymarzony. Przed Tobą szeroki wachlarz możliwości! Motywy takie jak kamienie czy trawy bambusa kojąco wpływają na system nerwowy, a wizerunek Buddy przypomina o osobistych potrzebach, skłania do refleksji i zagłębienia się w siebie. Osobom, które szukają inspiracji, polecamy również plakat orientalny z mandalami. Są oryginalne i intrygujące, będą doskonałym dopełnieniem wnętrza urządzonego w stylu orientalnym, a jednocześnie wpłyną na jego harmonię. Wszystkie motywy plakatów w stylu orientalnym są dostępne w szerokiej palecie kolorystycznej, dzięki czemu z łatwością dopasujesz je do wystroju Twojego wnętrza. Od Ciebie zależy czy postawisz na pobudzające czerwienie i fiolety czy wyciszające beże i szarości. Plakaty w stylu orientalnym to piękny sposób na aranżację domowej przestrzeni.

Feeria barw lub oaza spokoju – szeroki wachlarz możliwości tylko w Feeby!

Sięgając po estetykę Orientu, szukamy harmonii i spokoju. Dobór kolorystyki będzie zależał od tego, jaki kierunek obierzemy. Jeśli chcemy, by wystrój wnętrza działał na nas stymulująco, powinniśmy zwrócić się w stronę Maroka czy Indii. Dominują tu nasycone barwy jak fiolet, pomarańcz, czerwień, intensywny róż, turkus czy złoto. Nie musimy bać się odważnych połączeń kolorystycznych i feerii barw. Ta zasada dotyczy również plakatów orientalnych. Paleta nasyconych barw, które występują na plakatach w stylu orientalnym dostarcza ogromnej dawki pozytywnej energii.

Znacznie bardziej powściągliwa jest estetyka inspirowana kulturą Japonii. Tu oszczędnie operujemy barwą stawiając na biel oraz jasne odcienie szarości i beżu w kolorystyce ścian. Japoński styl lubi minimalizm i jego elementy dobrze będą wyglądać w takim właśnie zestawieniu. Akcenty kolorystyczne pojawiają się sporadycznie. Plakat orientalny nawiązujący do kultury Japonii to motyw pagody, kwitnącej wiśni czy czerwonego słońca.

Bez względu na kierunek, jaki obierzesz, plakaty w stylu orientalnym, industrialnym czy marynistycznym to przepis na oryginalny i intrygujący wystrój wnętrza.

  • Zarejestruj się