Plakaty pop art

Wybrane dla Ciebie

Plakat pop art – przepis na kolor i optymizm

Dystans i poczucie humoru to niezbędne cechy, by urządzić mieszkanie w stylu pop art. Radość i optymizm były odpowiedzią zmęczonych II wojną światową Brytyjczyków. Doświadczone ubóstwem, strachem i niepokojami wojny społeczeństwo było złaknione zabawy, muzyki i koloru. Na takim gruncie rozwinął się pop art, czyli sztuka popularna. Trend natychmiast podchwycili Amerykanie, gdzie triumfy święcił legendarny Andy Warhol i jego kultowe Studio 54, które gościło gwiazdy, ludzi kultury i sztuki i największych imprezowiczów ówczesnego Nowego Jorku. Styl, który najpierw ujął amerykańską śmietankę towarzyską szybko przeniósł się z barów i klubów do prywatnych wnętrz. Trudno się dziwić. Meble i dekoracje ścienne jak plakat pop art urzekają kolorem i wprowadzają do domowej przestrzeni gigantyczną dawkę pozytywnej energii. Jeśli marzy Ci się pop art plakat, dobrze trafiłeś! Sklep internetowy Feeby otwiera przed Tobą wachlarz możliwości!

Plakat pop art, obraz na płótnie lub deko panel

Każdy obraz powstaje na indywidualne zamówienie, więc możesz żonglować możliwościami. Każda z opcji ma swoje zalety.

Obraz na płótnie to najbardziej klasyczna wersja. Tkanina jest naciągana na ramę MDF mocno i solidnie. Wyróżnia nas to, że grafika jest nadrukowana również na bokach obrazu, dzięki czemu nasze ścienne dekoracje prezentują się bez zarzutu.

Plakat pop art w ramie to propozycja do wnętrz utrzymanych w bardziej nowoczesnej stylistyce. Są współczesną alternatywą dla obrazów na płótnie. Są drukowane na satynowym papierze wysokiej jakości i dostępne w różnych rozmiarach. Efekt plakatu pop art podkreśla również elegancka rama, która występuje w czterech kolorach do wyboru: białym, czarnym, naturalnym albo kolorze ciemnego drewna.

Ciekawym rozwiązaniem na ścianę są również panele dekoracyjne. Dzięki płycie MDF panel nie przylega bezpośrednio do ściany, a to sprawia wrażenie trójwymiarowości. To strzał w dziesiątkę dla osób, które poszukują ciekawych nowatorskich rozwiązań.

Królestwo Andy’ego Warhola - plakat pop art czarno-biały lub tryskający kolorami

Pop art od czasów swojego debiutu sukcesywnie nabierał rozpędu, by w latach 60. osiągnąć apogeum popularności. Andy Warhol, który po dziś dzień jest uważany za ojca chrzestnego i ikonę stylu, zajął się masową produkcją obrazów pop art na płótnie i seryjnych kompozycji. Bohaterami jego prac stały się przedmioty codziennego użytku jak puszka zupy Campbell czy butelka coca coli, banany czy pudełko proszku do prania, które celowo wyniósł do rangi dzieł sztuki. Zajmował się również seryjną produkcją portretów największych gwiazd ówczesnego świata rozrywki jak Brigitte Bardot, Marilyn Monroe, Elvis Presley, Jackie Kennedy, Marlon Brando czy Elizabeth Taylor. Po dziś dzień jego prace i wariacje na ich temat są chętnie wieszane na ścianach. Jeśli marzy Ci się pop art plakat, w Feeby znajdziesz dziesiątki jego dzieł. W naszej ofercie zobaczysz plakat pop art-czarno biały lub tryskający kolorami.

Jeśli nie wiesz jaki pop art plakat wybrać, zapraszamy do kontaktu. Nasz dział obsługi klienta chętnie pomoże, odpowiadając na Twoje pytania. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w branży home decor konsultanci Feeby z powodzeniem doradzają w zakupie ściennych dekoracji.

Twój kolorowy świat w stylu pop art - plakat do salonu i sypialni

Dziś plakat pop art przedstawia nie tylko bohaterów masowej wyobraźni jak ikony sportu, gwiazdy muzyki, celebrytów czy aktorów. Znajdziemy na nim również zwierzęta, jak choćby kultowego już Kota w okularach. Wobec plakatu pop art nie sposób pozostać obojętnym. Przekaz, który za sobą niesie, wprowadza w pozytywny nastrój i, choć często skłania do refleksji nad istotą i granicami konsumpcjonizmu, jego ekspresyjny charakter wnosi do wnętrza żywiołowość i dużą dawkę poczucia humoru. Pop art plakat z pewnością nie będzie pociągał spokojnych introwertyków. Główną zasadą w aranżowaniu wnętrz w tym stylu jest… łamanie zasad ale i styl orientalny czy styl industrialny bądź marynistyczny sprawdzi się idealnie. Takie podejście do wzornictwa przemysłowego powinno urzec osoby z dystansem do siebie i świata oraz ludzi otwartych na sztukę i uznających jej płynne granice.

    Kategorie

    Aktywne filtry (0)

    • Zarejestruj się